İspanya’da orman yangınları sürüyor! Binlerce hektar kül oldu

İspanya’da sıcak hava dalgası sonucu birçok noktada orman yangını çıktı. Günlerdir devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürerken, 20 bin hektardan fazla alanın yandığı belirtildi.

%C4%B0spanya%E2%80%99da+orman+yang%C4%B1nlar%C4%B1+s%C3%BCr%C3%BCyor%21;+Binlerce+hektar+k%C3%BCl+oldu
ABONE OL

Avrupa, sıcak hava dalgasıyla boğuşuyor. İspanya'da aşırı sıcaklar sonucu ülkenin birçok noktasında orman yangınları başladı. Ülkenin doğusunda, yangının en tehlikeli ve yoğun olduğu bölge olarak kabul edilen Sierra de la Culebra’daki dağlık alanlarda yangına müdahale anları saniye saniye kameralara yansıdı.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Sierra de la Culebra’nın bulunduğu Kastilya ve Leon Özerk Bölgesi’nin Başbakanı Alfonso Manueco ile görüştüğünü ifade ederek, “İspanya Hükümeti, Zamora, Sierra De La Culebra'daki korkunç yangınla mücadele etmek için elindeki tüm araçlarla Kastilya ve Leon’a yardım etmeye devam edecek. Düşüncelerim yangından etkilenenlerledir” dedi.

Maske, gözlük ve kask takan itfaiye ekipleri yangınları kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ederken, köpekleri ve atlarıyla evlerini terk eden bölge sakinlerinin tahliyesine yardımcı oldu.

Kaynak: İHA