İran'dan ABD'ye göz dağı!

Pentagon Başkanı, İran İha’ların, ABD askerlerine tehdit olduğunu söyledi. Geçen ay, ABD Başkanı Joe Biden, İran'ın eylemlerine 'ister insansız hava aracı saldırıları olsun ister başka bir şey olsun,' misilleme yapma sözü verdi.

%C4%B0ran%E2%80%99dan+ABD%E2%80%99ye+g%C3%B6z+da%C4%9F%C4%B1%21;
ABONE OL
Açıklama, 2015 İran nükleer anlaşması konusunda anlaşmazlığa düşen Tahran ve Washington arasındaki artan gerilimin ortasında geldi.
 
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, İran'ın Orta Doğu'daki intihar insansız hava araçlarını (İHA) "tehlikeli kullanımına" karşı koyma sözü verdi. Bu, Associated Press'in ismi açıklanmayan ABD'li yetkililerin İran'ın Ekim ayında Amerikan askerlerinin konuşlandığı güney Suriye'deki Tanf üssüne yönelik insansız hava aracı saldırısına kaynak sağlayabileceğini, kolaylaştırabileceğini ve teşvik edebileceğini iddia etmelerinden birkaç hafta sonra geldi. Suriye'nin Irak ve Ürdün sınırına yakın M2 Bağdat-Şam karayolu üzerinde bulunan üs, 2016 yılının başlarından bu yana Amerikan birlikleri tarafından tutuluyor. 
 
ABD Başkanı Joe Biden, geçen ay, Washington'un insansız hava araçları da dahil olmak üzere Amerika'nın çıkarlarına karşı İran eylemlerine aynı şekilde yanıt vereceğine söz verdi.
 
>