İntihar numarası yapıp kaçtı! Sapığın bu oyunu tutmadı!

ABD’de çocuklara istismar suçuyla yargılanan Jacob Blair Scott, ceza almamak için intihar etmiş süsü verdi. Kaçıp başka bir isimle yaşamını sürdürdüğü ortaya çıkan ve yakalanan sapığa 85 yıl hapis cezası verildi.

%C4%B0ntihar+numaras%C4%B1+yap%C4%B1p+ka%C3%A7t%C4%B1%21;+Sap%C4%B1%C4%9F%C4%B1n+bu+oyunu+tutmad%C4%B1%21;
ABONE OL

ABD, çocuk istismarcısı şahsın kaçış planı, polislerin titiz çalışmasıyla ortaya çıktı. Mississippi’den Jacob Scott, bir çocuk istismarı, bir çocuğa şehvet amacıyla dört kez dokunma ve dokuz kez cinsel istismarla suçlanıyordu. 44 yaşındaki şüpheli, yargılanmaktan kurtulmak için intihar numarası yaptı. Polis ekipleri, Scott’ın küçük teknesini Temmuz 2018'de Alabama, Orange Beach kıyılarında buldu. Teknede bir silah ve bir not bulan ekipler, intihara dair çok az kanıt olmasından şüphelendi. Üstelik cesede ait hiçbir ipucu da bulunamadı.

Scott mahkemede hüngür hüngür ağladı.

Scott'ın kaybolmadan önce bir banka hesabından 45 bin dolar aldığı fark edildi. Bunun üzerine adam, ABD Marshals En Çok Aranan 15 Kaçak Listesine eklendi. Scott, 2020 yılında Oklahoma’daki bir karavan parkında yetkililer tarafından tutuklandı ve başka birinin adını kullanarak hayatını sürdürdüğü ortaya çıktı.

Scott, Jackson County Devre Mahkemesi'nde yargılandı. Sapığın tecavüzüne uğrayanlardan biri olan 14 yaşındaki çocuk, Scott’ın 2016 ile 2017 yılları arasında kendisine en az 30 kez cinsel saldırıda bulunduğunu ve hamile kalınca bu saldırının durduğunu belirtti. Mağdur, bebeği doğurduğunu da söyledi.

Yargıç Kathy Jackson, 2 Haziran 2022 Perşembe günü Jacob Scott'ın ceza duruşmasına başkanlık etti. Jackson County Pisti Hakimi Kathy King Jackson, Jacob Scott'a 85 yıl hapis cezası verdi.