Instagram dondurma nasıl yapılır? Instagram hesabı nasıl silinir?

Sevilen ve oldukça fazla kullanılan sosyal ağlardan biri olan instagramı kullanmak istemeyen bazı vatandaşlar tarafından instagramı dondurma ve silme işlemleri oldukça merak ediliyor. Peki instagram dondurma işlemi nasıl yapılır?

Instagram+dondurma+nas%C4%B1l+yap%C4%B1l%C4%B1r?+Instagram+hesab%C4%B1+nas%C4%B1l+silinir?
ABONE OL
 
Instagram silme ve dondurma işlemleri, sosyal ağın bazı kullanıcıları tarafından araştırılıyor. Fotoğraf ve video paylaşımı yapılan sosyal ağ instagram vatandaşlar tarafından farklı nedenlerden dolayı bir süreliğine dondurmak veya silmek istenebiliyor.
 
Instagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?
 
Instagram dondurma işlemini yapabilmeniz için öncelikle Instagram.com'a giriş yapmanız gerekiyor. İkinci adım olarak sağ üst köşede profili düzenle kısmına tıklayınız. Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat'a tıklayınız.
 
Bu adımda “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapmanız ve şifrenizi tekrar girmeniz gerekiyor. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
 
Hesabı Geçici Olarak Kapat'a tıklayınız. Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekiyor. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz. Hesabınızı kapatmak istemiyor ancak hesabınızı kimlerin görebildiğini değiştirmek istiyorsanız, gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir veya kişileri engelleyebilirsiniz.
 
Instagram Silme İşlemi Nasıl Yapılır?
 
İnstagramı dondurmak yerine silmek istiyorsanız öncelikle hesabını sil sayfasına gitmelisiniz. Şifreniz ve kullanıcı adınızla giriş yaptıktan sonra, “Hesabını neden siliyorsun?” sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapmalısı ve şifrenizi girmelisiniz. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir neden seçtiğinizde görünüyor.
>