İngiltere’ye tehdit! ‘Sizi haritadan sileriz’

Rus kanalındaki sunucular, Ukrayna’ya silah yardımına devam etmesi halinde Rusya’nın İngiltere’yi Şeytan-2 nükleer füzesiyle vurarak haritadan silebileceğini söyledi. Şeytan-2, tek bir saldırıda İngiltere büyüklüğünde bir alanı yok edebilecek kadar tehlikeli bir silah.

%C4%B0ngiltere%E2%80%99ye+tehdit%21;+‘Sizi+haritadan+sileriz%E2%80%99
ABONE OL

İngiltere, Rusya'nın tüm tehditlerine rağmen Ukrayna'ya silah yardımı yapmaktan vazgeçmiyor. Rusya'ya karşı topraklarını korumaya çalışan Ukrayna'ya en önemli silah desteğinden birini veren İngiltere bu nedenle nükleer tehditle de karşı karşıya. Kremlin kontrolündeki devlet kanalında sunucular, 16.000 mil mesafeli "Şeytan-2" nükleer bombasıyla Rusya’nın Ukrayna’ya yardımlara devam etmesi halinde İngiltere’yi vurabileceğini söyledi. Sunucuların tehdidi, İngiltere’de büyük yankı uyandırdı.

‘YANGINA BENZİN DÖKÜYORLAR’

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova da NATO üyesi ülkeleri ‘yangına benzin dökmek’le suçlayarak NATO üyesi ülkelere yönelik saldırılara izin verilebileceğini söylemişti.

ZIRHLI ARAÇ GÖNDERECEKLER

İngiltere, Ukrayna’ya tanksavar silahları, hava savunma füzeleri sağlıyor ve Rusya'ya karşı savaşmalarına yardımcı olmak için Stormer zırhlı araçları göndermeyi planlıyor.

ŞEYTAN-2’NİN KORKUNÇ POTANSİYELİ

15 nükleer savaş başlığı taşıyabilen Şeytan-2 (Satan-2) füzesi, İngiltere büyüklüğünde bir alanı tek bir saldırıda yok edebilme potansiyeline sahip. 115 metrelik devasa roket, fırlatılmadan önce 100 tonluk ana füzeden ayrılıyor. Füzenin dünyanın en uzun menzilli kıtalararası balistik füzesi olduğu söyleniyor.