İngiltere'de parayla lord olabilirsiniz! Polis harekete geçti!

İngiltere’de lord olmak isteyenler dikkat. Paranın her şeyi satın alabildiği bu dönemde 39 milyon TL’ye İngiltere’de lord olup Lordlar Kamarasında olmak ister misiniz?

%C4%B0ngiltere%E2%80%99de+parayla+lord+olabilirsiniz%21;+Polis+harekete+ge%C3%A7ti%21;
ABONE OL
İngiltere’de Lordlar Kamarası'ndaki koltuk için 39 milyon TL ödemeniz gerekiyor iddiası polisi harekete geçirdi. 
 
Muhafazakâr Parti'ye 39 milyon TL’lik bağışın, soyluluğu garanti ettiği iddiaları üzerine, polis 'onur karşılığı nakit' soruşturması başlattı!
 
The Sunday Times ve Open Democracy'nin ortak araştırmasına göre, son 16 parti hazinedarın da bu miktarı verdikten sonra Lordlar Kamarası'nda bir sandalye kazandığı ortaya çıktı.
 
Gazete, eski bir parti başkanının sözlerini aktardı: "Gerçek şu ki, tüm siyaset kurumu bunun olduğunu biliyor ve bu konuda hiçbir şey yapmıyorlar,” dedi.
 
Normal şartlarda lordların atamaları bir komisyon tarafından incelenir. Ancak Boris Johnson, parti saymanlığından istifa etmesine rağmen milyarder bağışçı Peter Cruddas'ın Lordlar Kamarası’nda sandalye alması için ısrar eden ilk Başbakan oldu.
 
Muhafazakâr Partililer, devam eden rüşvet ve yolsuzluk iddialarındaki son gelişmelere, bağışlar ile lord olunuyor haberlerini yalanladı. 
 
>