İngiltere'de hastaneler perişan durumda! Yetişemiyorlar!

Birleşik Krallık hastaneleri isyan ediyor. Hastaneler, COVID-19 kısıtlamalarına uyulması konusunda halka üst üste çağrılar yapıyor.

%C4%B0ngiltere%E2%80%99de+hastaneler+peri%C5%9Fan+durumda%21;+Yeti%C5%9Femiyorlar%21;
ABONE OL
Koronavirüsün Omicron varyantı vakaları artırmaya devam ederken, İngiltere Başbakanı Boris Johnson İngiltere'nin, B planı olan daha katı kısıtlamaları getirmeyi erteledi. Bu arada Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda, solunum yolu hastalığının yayılmasını engellemek için alınan önlemleri az da olsa arttırmayı seçti.
 
Birden fazla Birleşik Krallık hastanesi, artan COVID-19 vakalarının neden olduğu, kötü durumdaki personelleri için, sağ duyu çağırısı yayınladı. Bu durumda, bir dizi kritik hizmeti artık sağlayamayacaklarını ilan ettiler.
 
İngiltere genelinde iki hafta içinde, COVID-19 nedeniyle Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) personel hastalıkları ve devamsızlıkları iki katına çıkarken, Kraliyet Hemşirelik Koleji (RCN), hükümet bakanlarının "İngiltere için daha fazla önlem almadığı için, halkın daha temkinli bir yaklaşım sergilemesini beklediğini” söyledi.
 
İngiltere medyasının aktardığı Sağlık Bakanı Sajid Javid'e yazılan bir mektupta, "İngiltere'deki sağlık ve bakım sistemi, zaten on binlerce profesyonelden yoksun, mevcut kayıplarla talebi karışlayamayız" dedi.
 
>