İngiltere'de bu kış elektrik olmayacak!

Uzmanlar, İngiltere'nin bu kış düşük gaz stokları nedeniyle elektrik kesintileriyle karşı karşıya geleceği konusunda uyardı.

%C4%B0ngiltere%E2%80%99de+bu+k%C4%B1%C5%9F+elektrik+olmayacak%21;
ABONE OL
Rusya'nın yeni gaz boru hattı olan Nord Stream 2'yi onaylamayı reddetmesi de bu baskıyı artırdı. Ayrıca Almanya'nın aynı projeyi onaylaması dün askıya alınmıştı. Uzmanların bir enerji kesintisi konusunda uyardığı gibi, bu kış ışıklar sönebilir.
 
Uzmanlar, "enerji krizi" nedeniyle bu Noel ve kış aylarında İngilizlerin elektrik kesintilerine maruz kalabileceği konusunda uyarıyor. Raporlara göre, İngiltere ve Avrupa on yıl içindeki en düşük gaz stoklarına sahip ve enerji uzmanları bunun elektrik kesintilerine yol açabileceği konusunda uyarıyorlar. Emtia ticareti devi Trafigura'dan Jeremy Weir, dün Financial Times'ın Emtia Asya Zirvesi'nde şunları söyledi: "Soğuk bir kış geçirirsek, Avrupa'da sürekli elektrik kesintileri yaşayabiliriz. "Açıkçası şu anda yeterince benzinimiz yok. “Kış dönemi için depolama yapmıyoruz. “Rezervlerin değiştirilmesini görmüyoruz. Kesintiler, gerçekleşirse milyonlarca İngiliz'i etkileyebilir. Rusya'nın yeni gaz boru hattı olan Nord Stream 2'yi onaylamayı reddetmesi de baskıyı artırdı ve Almanya'nın aynı projeyi onaylaması da dün askıya alındı. Alman liderliği, İsviçre'de kayıtlı olan, projeden sorumlu şirket, ana varlıklarını ve “personel bütçesini” Alman yan kuruluşuna aktarana kadar projeyi onaylamayacağını söyledi.

Kaynak: Daily Star

>