İngiltere Kraliyetinde seks skandalı! Unvanını kaybedebilir

Prens Andrew, seks istismarı davasını kaybederse York Dükü unvanını kaybedebilir! ABD'de Ağustos 2021'de açılan bir hukuk davasında, Virginia Giuffre, Prens Andrew'u darp ve kasıtlı olarak duygusal rahatsızlık vermekle suçluyor. Epstein seks ticareti kurbanı olduğu iddia edilen kişi, 17 yaşında ve reşit olmayan kraliyet üyesiyle seks yapmaya zorlandığını iddia ediyor.

%C4%B0ngiltere+Kraliyetinde+seks+skandal%C4%B1%21;+Unvan%C4%B1n%C4%B1+kaybedebilir
ABONE OL

Sunday Times'a göre, Prens Andrew, Virginia Giuffre tarafından kendisine karşı açılan cinsel istismar hukuk davasını kaybederse York Dükü unvanından çıkarılabilir. Kraliyet Ailesi iddiaya göre, zor durumdaki kraliyeti üyesini bir tip sürgüne göndermek ve ondan herhangi bir hayır kurumuyla kalan bağlantılardan vazgeçmesini istemek gibi diğer seçenekleri tartışıyor. Dük, 2019'da öngörülebilir gelecek için hayır işlerinin çoğu da dahil olmak üzere kraliyet görevlerinden geri adım attı. Karar, hüküm giymiş sübyancı Jeffrey Epstein ile olan ilişkisi üzerine artan incelemenin ardından geldi.

“Prens Andrew davayı kaybederse, soru onunla ne yapacaksınız? Normal bir insan gibi onu istifa ettiremezsiniz, ancak ondan düklüğünü askıya alması istenecek” dedi. İçerden gelen bilgilerde, “Kraliçe II. Elizabeth'i York Dükü unvanını almaya ikna etmek zor olurdu, çünkü kral olmadan önce babası George VI tarafından tutuldu ve en sevdiği oğluna verdi. Ancak bu unvanı rezil etti” diye ekledi York Dükü'nün unvanını kaybedebileceği yönündeki haberlerle ilgili olarak, bir Buckingham Sarayı sözcüsünün şunları söylediği aktarıldı, "Bu bir spekülasyondur ve yorumlar temelsizdir. Devam eden bir hukuki mesele hakkında yorumda bulunmayacağız.” Sunday People'ın aktardığı savunma kaynaklarına göre, Prens Andrew'un dokuz askeri rolünden vazgeçmesi için baskı altında olduğu bildiriliyor. Kıdemli Ordu komutanları, kraliyetin dokuz askeri alay, birlik ve birliğin baş albay rolünü sürdürmesinin uygun olmadığını iddia ediyor.

>