İngiltere hayali, 27 kişiyi öldürdü!

Bu sabah dondurucu soğukta yaklaşık 40 sığınmacı, kurtarma ekipleri tarafından kıyıya getirildi. Dün 27 kişinin denizde boğulmasına rağmen 40 mülteci, Fransız polisini geçerek tehlikeli kanaldan geçme riskini aldılar.

%C4%B0ngiltere+hayali,+27+ki%C5%9Fiyi+%C3%B6ld%C3%BCrd%C3%BC%21;
ABONE OL
Ölenler arasında, seyahat ettikleri şişme botun alabora olması sonucu biri hamile olan 17 erkek ve yedi kadın olmak üzere üç çocuk da vardı.
 
Mültecilerin hayalleriyle oynayan insan kaçakçıları, kârlarını en üst düzeye çıkarmak için onları küçük ve dengesiz teknelere bindirdiği için, geçişi yapan insanların karşılaştığı koşullar genellikle tehlikelidir. Ancak savaştan ve zulümden evlerinde kaçan insanlar, bu sabah İngiliz yetkililerin yolunu kestiği iki gemi arasındaki bölüm de dahil olmak üzere, hala risk almaya istekli.
Sabah 5 civarında bir cankurtaran botu ile Dover'daki limana getirildiler ve soğuk, yağışlı ve rüzgârlı havalardan korunmak için battaniyeler verildi.
 
Fransa'dan, İngiltere'ye ulaşmaya çalışan çok sayıda insan Calais'te otobüs ve trenlerden indirilerek gözaltına alındı. Manş Denizi'nde dün meydana gelen 27 ölüme rağmen insanlar hala risk almaya hazır gözüküyorlar.
 
Ancak insanlar güvenliği aşmaya devam ederken, Birleşik Krallık ile komşusu Fransa arasındaki gerilim, göç krizinin ele alınması konusunda artıyor.
 
Dünkü trajedinin ardından Başbakan Boris Johnson, Fransa'yı insanların Kanal'dan geçmesini durdurmak için "adım atmaya" ve daha fazlasını yapmaya çağırdı.
 
Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından şimdiye kadar göz ardı edilen Fransız Kanalı kıyılarında ortak polis devriyeleri yürütmek için daha önce yapılan bir teklifi yineledi.
 

Kaynak: Metro

>