İlk hangi illerde yüz yüze eğitim başlayacak belli oldu mu?

%C4%B0lk+hangi+illerde+y%C3%BCz+y%C3%BCze+e%C4%9Fitim+ba%C5%9Flayacak+belli+oldu+mu?
ABONE OL

Koronavirüs pandemisinde yerinde karar dönemi başladı. Vaka sayılarının az olduğu illerde ise yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı son basın toplantısında, ''Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz.'' sözlerine yer verdi. Bunun üzerine vaka sayılarının az olduğu illerde yüz yüze eğitime ne zaman başlanacağı en çok araştırılan konular arasında yer aldı.
 
Koronavirüs pandemisi nedneiyle okullarda yüz yüze eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitim uygulanmaya başlanmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı son basın toplantısında, ''Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz.'' sözlerine yer verdi. Bunun üzerine vaka sayılarının az olduğu illerde yüz yüze eğitime ne zaman geçileceği merak ediliyor.
 
İlk Hangi İllerde Yüz Yüze Eğitime Geçilecek?
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın illere göre vaka sayısı dağılımını gösteren haritayı paylaşması üzerine, vaka sayılarının az olduğu iller araştırılıyor. Yayınlanan haritada, Hakkari, Van, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep gibi illerde vaka sayılarının düştüğü görülüyor. Ancak, henüz vaka sayılarının az olduğu illerde yüz yüze eğitime ne zaman geçileceğime dair net bir açıklama gelmedi.
>