İlk hangi illerde sokağa çıkma yasağı kalkacak belli oldu mu?

%C4%B0lk+hangi+illerde+soka%C4%9Fa+%C3%A7%C4%B1kma+yasa%C4%9F%C4%B1+kalkacak+belli+oldu+mu?
ABONE OL

Koronavirüs pandemisinde yerinde karar dönemi başladı. Vaka sayılarının az olduğu illerde ise kısıtlamaların ne zaman sona ereceği en çok araştırılan konular arasında yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı son basın toplantısında, ''Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz.'' sözlerine yer verdi. Bunun üzerine vaka sayılarının az olduğu illerde sokağa çıkma kısıtlamasının ne zaman biteceği en çok araştırılan konular arasında yer aldı.
 
Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ne zaman sona ereceği oldukça merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı son basın toplantısında, ''Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz.'' sözlerine yer verdi. Peki, vaka sayılarının az olduğu illerde sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?
 
İlk Hangi İllerde Sokağa Çıkma Yasağı Kalkacak?
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın illere göre vaka sayısı dağılımını gösteren haritayı paylaşması üzerine, vaka sayılarının az olduğu iller araştırılıyor. Yayınlanan haritada, Hakkari, Van, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep gibi illerde vaka sayılarının düştüğü görülüyor. Ancak, henüz vaka sayılarının az olduğu illerde sokağa çıkma kısıtlamasının kalkacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı.
>