İlhan İrem 67 yaşında hayata veda etti

Kendine özgün tarzıyla Türk müziğinin efsaneleri arasına giren İlhan İrem, tedavi gördüğü hastanede 67 yaşında hayatını kaybetti. Acı haber, müzik camiasını ve sevenlerini yasa boğdu. İrem, böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu.

%C4%B0lhan+%C4%B0rem+67+ya%C5%9F%C4%B1nda+hayata+veda+etti
ABONE OL

Sanat camiası, şarkıcı ve söz yazarı İlham İrem’den gelen acı haberle yıkıldı. Türk müziğinin efsane ismi, 67 yaşında hayata gözlerini yumdu. İrem'in böbrek yetmezliği teşhisiyle hastanede tedavi gördüğü biliniyordu.

İLHAN İREM KİMDİR?

İlhan İrem, doğum adıyla İlhan Aldatmaz, 1 Nisan 1955 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Henüz 14 yaşındayken okul orkestrasına solist olarak seçilmesi ile müziğe adım atan İrem, 70’li yıllarda hit parçalara imza attı. 1975 yılında yayınlanan üçüncü 45'liği "Anlasana" ile en önemli başarılarından birini elde etti.

70’li yıllarını ‘romantik dönem’ olarak nitelendiren sanatçı, 80’li yıllarda ise şarkılarında toplumsal konulara değindi."Pencere", İlhan İrem’in “Koridor” ve “Seni Seviyorum” albümleri ile birlikte pek çok kez “Bütün Zamanların En İyi Albümü” seçildi.

Bu dönemde single plaklar ve romantik hit parçalar üretmiş, 1973 yılında kendi imkânları ile Diskotür firmasına yaptığı ilk 45'liği Birleşsin Bütün Eller - Bazen Neşe Bazen Keder ile beklediği başarıyı yakalayamadı. Plak firmasının bestelerini başka sanatçılara söyletme isteğini geri çevirdikten sonra yapmış olduğu ikinci 45'liği "Yazık Oldu Yarınlara - Haydi Sil Gözlerini" genç sanatçıyı bir anda Türkiye'deki en popüler sarkıcılardan biri yaptı.

İlhan İrem sanat yaşamı boyunca 6 kez Altın Plak olmak üzere pek çok ödül aldı.