Hollanda'da yasaklara protesto!

Hollanda’da artan vaka sayıları yüzünden, çeşitli kısıtlamalar getirildi. Mağazalar ve restoranların erken kapanması yüzünden, halk çileden çıktı ve sokaklarda protestolara başladı.

Hollanda%E2%80%99da+yasaklara+protesto%21;
ABONE OL
Hollanda Polisi, restoranın kapanmak zorunda olmasına rağmen, hala kalkmayan insanlara tazyikli su sıkmasıyla çatışmalar patlak verdi. 
 
Birleşik Krallık'ta vaka sayıları düşerken, AB genelinde vaka sayısı her gün artıyor. 
 
Cuma günü Lahey'de yaklaşık 200 protestocu çevik kuvvet polisiyle çatıştı ve polis tarafından tazyikli su ile müdahale edildi.
 
Protestolar, Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin, ülkenin kısmi bir kapanmaya geri döndüğünü duyurmasıyla başladı.
 
Hollanda’da barlar, restoranlar, dükkanlar saat 20.00'den itibaren kapanacak ve sosyal mesafe önlemleri yeniden alınacak.
 
Yüzlerce Hollandalı protestocu, Covid-19 vakaları artmaya devam ederken Hollanda'da karantinanın kısmi olarak geri getirilmesine itiraz etti.
 
54 yaşındaki Başbakan Mark Rutte, Hollanda'da Adalet ve Güvenlik Bakanlığı önünde göstericilerin çevik kuvvet polisiyle çatıştığı sırada medyaya bir basın brifingi veriyordu.
 
Hollanda’da vefat sayıları düşük gözükse de sağlık görevlileri, hastanelerin rekor kıran bir enfeksiyon dalgası nedeniyle büyük baskı altına alındığı konusunda uyardığı için Hollanda cuma günü şimdiye kadarki en yüksek günlük pozitif hasta sayısını gördü.
 
>