Hindistan'da Müslüman kadınlar internette açık arttırmayla satılıyor!

Düzinelerce Hintli Müslüman kadının 'Bulli Bai' uygulamasında müzayedede satılması çok büyük tepki çekti! Yüzden fazla Hintli Müslüman kadının fotoğrafları, bir yazılım paylaşım platformu olan GitHub adlı bir sosyal medya platformunda viral hale geldi ve bu fotoğraflar, görünüşe göre onları hedef almak ve taciz etmek amacıyla izinleri olmadan elde edildi.

Hindistan%E2%80%99da+M%C3%BCsl%C3%BCman+kad%C4%B1nlar+internette+a%C3%A7%C4%B1k+artt%C4%B1rmayla+sat%C4%B1l%C4%B1yor%21;
ABONE OL
Hindistan Federal Bilgi Teknolojisi (BT) Bakanı Ashwini Vaishnaw cumartesi akşamı tweet attı, Müslüman kadınların çevrimiçi olarak açık artırmaya alındığı, Bulli Bai uygulamasının arkasındaki GitHub kullanıcısının engellendiğini ve daha fazla işlem yapıldığını söyledi.
Cumartesi günü, birkaç Hintli Müslüman kadın, fotoğraflarının 'Bulli Bai' uygulamasında nasıl kullanıldığını vurgulamak için Twitter'a gitti. Uygulamanın birden fazla Müslüman kadının fotoğraflarını açık artırmada bulduğu iddia edildi.
 
Haberin çıkması ve hızla yayılmaya başlamasının ardından, Shiv Sena Partisi'nden bir Milletvekili Priyanka Chaturvedi, Mumbai polisine konuyla ilgili endişelerini dile getirdi ve zanlıların bir an önce tutuklanmasını istedi. Uygulamada adı geçen kadınlardan biri olan The Wire adlı çevrimiçi platforma sahip gazeteci İsmat Ara da Delhi Polisi Siber Hücresine şikâyette bulundu.
 
 Bu, yüzlerce Müslüman kadının fotoğraflarının benzer bir "Sulli Deals" uygulamasına yüklenmesinden aylar sonra gerçekleşti ve burada satılığa çıkarıldılar. "Sulli", bazı Hindular tarafından Müslüman kadınları tanımlamak için kullanılan aşağılayıcı bir argodur.
Uygulama ilk olarak, kendi rızaları olmadan paylaşılan profillerini sosyal medyada bulan ve onları "günün fırsatları" olarak nitelendiren kadınlar tarafından fark edildi. Polise şikâyette bulunulmasına rağmen, olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir tutuklama yapılmadı. Uygulama, sosyal medyadaki tepkilerin ardından yayından kaldırıldı.
>