Hindistan'da kutsal ağacı kesen adam, yakılarak infaz edildi!

Hindistan'ın Jharkhand eyaletinde yaklaşık 100 ila 150 kişilik bir kalabalık tarafından linç edildiği iddia edilen bir adam, salı günü dini ibadetle bağlantılı bir ağacı kestiği için, öldürüldü ve cesedi ateşe verildi.

Hindistan%E2%80%99da+kutsal+a%C4%9Fac%C4%B1+kesen+adam,+yak%C4%B1larak+infaz+edildi%21;
ABONE OL
Olay, Hindistan'ın doğusundaki Simdega semtinde meydana geldi.
 
34 yaşındaki kurbanın daha sonra aynı bölgeden Chaprideepa köyünün bir sakini olan Sanju Pradhan olduğu belirlendi.
 
Polise göre adam, bir grup köylünün kutsal ağacın kesilmesini tartışmak üzere düzenlediği bir toplantıya katılmaması üzerine öldürüldü.
 
Toplantıyı atladıktan sonra, evinin önünde bir kalabalık toplandı ve onu dışarı sürükledi. Pazara götürüldü ve linç edildi.
 
Genellikle Hint köylerindeki bu tür toplantılar, sanığa tutumunu açıklama fırsatı vermek için yapılır. Ancak yerel dilde "Panchayat" olarak adlandırılan köy komitesi açıklamayı uygun bulmazsa, sanık cezalandırılır.
 
Polis, ağacın Munda Topluluğu için dini öneme sahip olduğunu ve "bu konuda çok duygusal olduklarını" söyledi.
 
Jharkhand Polisi, "Merhum bu ağaçları Ekim 2021'de kesmişti. Bu, halkın duyarlılığını incitmişti. Bugün çok sayıda insan bir toplantı yaptı ve onu dövmeye karar verdi, bu da kurbanın ölümüne yol açtı" dedi.
 
Kurbanın aile üyeleri polise, şiddetli kalabalık tarafından dövülerek öldürüldüğünü ve daha sonra cesedinin ateşe verildiğini söyledi.
 
Şimdiye kadar davada herhangi bir tutuklama yapılmazken, Simdega'nın üst düzey polis memuru Shams Tabrez, suçlulara karşı harekete geçileceği sözünü verdi.
 
>