Her 3 Amerikalıdan biri Biden'i hile yapmakla suçluyor!

Amerika’da yapılan bir ankette, halkın 3’te 1’inin, Biden’ın seçimi hileyle kazandığına inanıyor.

Her+3+Amerikal%C4%B1dan+biri+Biden%E2%80%99i+hile+yapmakla+su%C3%A7luyor%21;
ABONE OL
Massachusetts Amherst Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir anket, ABD'deki seçmenlerin yaklaşık %33'ünün Başkan Joe Biden'in 2020 başkanlık seçimlerindeki zaferini tanımadığını ve sadece %58'inin Biden'ın başkanlığını meşru gördüğünü ortaya koydu.
 
Ankete göre, ankete katılanların %11'i Biden'ın zaferini "muhtemelen gayri meşru" olarak değerlendirirken, %22'si "kesinlikle gayri meşru" olduğunu söyledi. Bu arada, siyasi yelpazedeki Amerikan görüşleri önemli ölçüde kutuplaştı, Cumhuriyetçilerin %71'i ve Demokratların %4'ü Biden'ın seçimini tanımadı.
 
Anket ayrıca Demokratların ezici bir çoğunluğunun (%91) Biden'ın zaferini "kesinlikle meşru" (%83) veya "muhtemelen meşru" (%8) olarak gördüğünü, aksine Cumhuriyetçilerin yalnızca %21'inin mevcut başkanı tanıdığını ortaya koydu.
 
Anket, 2020 başkanlık seçimlerinin sonucunu protesto edenlerin ABD Başkenti'ne saldırdığı 6 Ocak 2020 olaylarından neredeyse bir yıl sonra, 14-20 Aralık tarihleri arasında yapıldı. Anketi düzenleyenler, Amerikan toplumunda, bu olayların yorumlanması ve ceza verilmesi gerekliliği de dahil olmak üzere, bölünmelerin devam ettiğini vurguladı. Demokratların %86'sı, Capitol saldırısının faillerini soruşturmak ve kovuşturmak için devam eden kolluk kuvvetlerini desteklerken, Cumhuriyetçilerin yarısından fazlası bu tür önlemlere karşı çıktı.
 
Anket ülke çapında bin kişiyi kapsıyordu. Hata payı %3,1 idi.
 
>