Hayatı baş aşağı yaşıyor!

Hayat%C4%B1+ba%C5%9F+a%C5%9Fa%C4%9F%C4%B1+ya%C5%9F%C4%B1yor%21;
ABONE OL

Bir hastalık yüzünden başı geriye doğru tamamen yaslı bir şekilde dünyaya gelen Brezilyalı adam, ‘Sadece 24 saat yaşar’ diyen doktorlara inat 44 yıldır hayatta ve yaşamın tadını çıkarıyor.

Brezilya’da artrogripozis mültipleks rahatsızlığıyla dünyaya gelen Claudio Vieira de Oliveira, mucizenin ta kendisi oldu. Claudio doğduğunda, doktorlar en fazla 24 saat yaşayabileceğini söyledi. Ancak Claudio, bu zorlu hastalığa rağmen hayatta kalmayı başardı. Başı tamamen ters bir şekilde hayatını sürdüren ve eklem bozuklukları olan adam, buna rağmen yiyip içerken ve nefes alırken hiçbir sorun yaşamadığını söyledi.

Dilediğini yapıyor

Okuma-yazmayı evde öğrenen Claudio, inanması güç rahatsızlığına rağmen hayatını dolu dolu yaşamayı tercih etti. Sağlıklı insanlardan farkı olmadığını söyleyen Claudio, “Hiç zorluk yaşamadım, hayatım normal. Şu an karantinadayım çünkü bu Covid çok agresif, ölümcül, bu yüzden korkuyoruz” dedi. Motivasyon konuşmacısı olarak çalışan 44 yaşındaki adam, salgın biter bitmez başka insanlara ilham vermeye devam etmek istiyor.

>