Havaalanında zorla iç çamaşırını çıkarttılar!

Katar havaalanında bir bebek terk edildikten sonra bir grup kadının iç çamaşırlarını zorla çıkardılar. 13 Avustralyalı kadından oluşan bir grup, geçen yıl Doha havaalanında bir bebek terk edildikten sonra zorla soyulduklarını iddia ediyor.

Havaalan%C4%B1nda+zorla+i%C3%A7+%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r%C4%B1n%C4%B1+%C3%A7%C4%B1kartt%C4%B1lar%21;
ABONE OL
Yetkililer, havaalanındaki bir çöp kutusunda bulunan yeni doğanın annesini aradıklarını iddia ettikleri için Qatar Airways uçuşlarından indirildiler.
Kadınlar şimdi tazminat talep ediyor ve Katar hükümeti, Katar Sivil Havacılık Otoritesi ve Qatar Airways tarafından saldırı, darp, izinsiz giriş ve hapis cezası talep ediyor.
13 kadının tamamı, zorla jinekolojik muayenelere katlanmadan önce iç çamaşırlarını çıkardıklarını ve bunu “aşağılayıcı ve travmatize edici” bir insan hakları ihlali olarak nitelendirdi.
Anna adında bir kadın, CBS'nin 60 Dakika'sına şunları söyledi: “Tecavüze uğrayacağımızdan, çocuğumun alınacağından ve ailemi bir daha asla göremeyeceğimizden korktum. Hayatımın en korkunç anıydı.”
Ambulansa bindiğinde, bir hemşirenin onlara uzanmalarını emretmeden önce kısa bir açıklama yapmaktan başka bir şey yapmadığını söyledi. Anna, "Pantolonumun ve iç çamaşırımın altından tuttu ve onları çıkardı," dedi.
"Kimsenin bana dokunmasına izin verilmiyor, kimsenin benim rızam olmadan beni çırılçıplak soymasına izin verilmiyor ve büyük bir havaalanında, büyük bir havayolu şirketine sahip dünyanın en büyük havalimanlarından birinde başıma gelen buydu."
 
Başka bir yolcu olan Sophie, deneyimin kendisini ciddi bir travmaya uğrattığını ve iner inmez Avustralya polisine haber verdiğini söyledi.
 
"Bu ambulanslara başka seçeneğimiz olmadan götürüldük, ama şimdi bir seçeneğimiz var ve harekete geçeceğiz," dedi.
Marque hukuk firmasından Avukat olan Damian Sturzaker, "Olay birçok uluslararası sözleşmeyi ve açıkça insan haklarını ihlal ediyordu. Havaalanı yetkililerinin kendilerini içinde buldukları koşullara büyük bir aşırı tepki olduğu görülebilir. Bunun Mascot veya Tullamarine'de (Avustralya'daki havaalanları) gerçekleştiğini kesinlikle hayal edemezsiniz.”
 

Kaynak: Metro

>