Hande Doğandemir kimdir, kaç yaşında? Hande Doğandemir nereli, oynadığı yapımlar?

Romantik komedi türünde olan Her Şey aşktan filmi bu akşam Star TV'de ekrana geliyor. Filmin başrolünde yer alan Hande Doğandemir, araştırılan konular arasında yer aldı. En son Annemizi Saklarken dizisi ile ekrana gelen Hande Doğandemir'in hayatı hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer almaktadır.

Hande+Do%C4%9Fandemir+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Hande+Do%C4%9Fandemir+nereli,+oynad%C4%B1%C4%9F%C4%B1+yap%C4%B1mlar?
ABONE OL
 
Sinema kariyerindeki ilk deneyiminde, Burak Aksak'ın Bana Masal Anlatma adlı filminde başrol olarak Ayperi karakterini canlandıran Hande Doğandemir, önemli projelerde yer alarak adından söz ettirmeyi başarmıştır.
 
 
Hande Doğandemir kimdir?
 
Hande Doğandemir 22 Kasım 1985 yılında dünyaya geldi. Hande Doğandemir Türk dizi ve sinema oyuncusu, sunucu ve sosyologdur.
 
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi sosyoloji bölümü mezunudur. İletişim sosyolojisi üzerinde çalışmıştır. Ortaokul ve lisede Fransızca eğitim görmüştür. Üniversitede son sınıfta Erasmus ile Fransa'nın Lille şehrinde okudu. Televizyon ve iletişim sosyolojisi üzerinde çalışma yaparken kamera arkasında çalışmaya başladı ve kamera arkasında çalıştıktan sonra oyunculuğa başladı. Oyunculukla birlikte TRT'de sunuculuk yaptı.
 
2011'den itibaren oyunculukla eş zamanlı 20 dakikalık Hatırlar mısınız? adlı arşiv programının kamera arkasıyla birlikte TRT Okul'da iki yıl sunuculuk yapmıştır.
 
Sinema kariyerindeki ilk deneyiminde, Burak Aksak'ın Bana Masal Anlatma adlı filminde başrol olarak Ayperi karakterini canlandırdı. Aylin Zoi'nin "Mecaz" adlı müzik klibinde oynadı. 2015 yılında Kerem Deren'in yazdığı ve başrolünü oynadığı Racon Ailem İçin adlı dizide Yağmur karakterini canlandırdı.
 
Nejat İşler ile Browni intense reklamında vamp kadını canlandırdıktan sonra dikkat çekmiş, ardından Onur Ünlü'nün yönettiği Şubat dizisinde geleceği düşünceleri gören lunapark sahibinin kızı Elem karakteriyle birlikte eşzamanlı konuk oyuncu olarak tek bölümlük Leyla ile Mecnun dizisinde hiç konuşmadan insanlara gülen Şans karakteri ve sunmaya devam ettiği "Hatırlar Mısınız?" programıyla akıllarda yer edinmiştir. Hemen peşinden Güneşi Beklerken dizisinde liseli atletizm sporcusu Zeynep rolüyle başrolde oynayarak tanınmıştır. Lipton şans öpücüğü reklamlarında Güneşi Beklerken dizisinde başrolü paylaştığı rol arkadaşı Kerem Bürsin ile marka yüzü oldu.
 
2011-2012 yıllarında, TRT 1'de yayınlanan Sen de Gitme dizisinde iki sezon acil doktoru Aslı karakterini canlandırmıştır. Dizinin 2. sezonu ile birlikte eş zamanlı olarak TRT Okul'da "Hatırlar mısınız?" programını sunmaya başladı.
 
Ardından aynı sezon "İbret ailem" adlı yaz dizisinde albenili İpek karakteriyle absürt-komedi oynadı. Konuk oyuncu olarak tek bölümlük Vanlı depremzedeyi oynadığı Böyle Bitmesin dizisi hariç bir süre sadece sunuculuk yaptı.
 
Kamera arkasında gelen tekliflerle başrollerini oynadığı kısa süreli Keskin Bıçak ve Kahramanlar dizileriyle oyunculuğa adım atmış. Sonrasında 2010'da kamera arkasında çalışmaya devam ederken Altan Gördüm ve Vahide Perçin'den Akademi 35 Buçuk'tan oyunculuk eğitimi aldı.Atasay doğum günü kutlama reklamında oynamış ve Avon Dergisi'nin 2010 Haziran ayının "Yüz Güzeli" seçilmiştir.
 
İletişim sosyolojisi üzerinde tez hazırlarken bir yapım şirketinde stajyerlik yapan sosyolog Hande Doğandemir çeşitli yapım ve rejilerde çalıştı. Kamera arkasında editör yardımcısı olarak en son program içeriği hazırladı. 2020 yılında konuk oyuncu olarak yer aldığı Kırmızı Oda dizisinde Nesrin rolünü canlandırmıştır. Doğandemir, son olarak Exxen'de yayınlanan Hükümsüz dizisinde “Filiz” rolüyle başrolde yer aldı.
 
Rol aldığı diziler
 
2021-günümüz Annemizi Saklarken
2021 Hükümsüz Filiz
2020 Kırmızı Oda Nesrin
2019 Yüzleşme Masal Karaca / Gonca Kalenderoğlu
2018 Can Kırıkları Leyla Akgün Doğan
2017 Muhteşem Yüzyıl: Kösem Hatice Turhan Sultan
2016 Hayatımın Aşkı Gökçe
2015 Racon: Ailem İçin Yağmur / Azra
2013-2014 Güneşi Beklerken Zeynep Yılmaz
2013 Leyla ile Mecnun Şans
2013 Şubat Elem -
2012 Böyle Bitmesin Ceylan Ağalı
2012 İbreti Ailem İpek Şenocak
2011-2012 Sen De Gitme Asl
2010 Keskin Bıçak Aslı Karaağaç
2010 Kahramanlar Zeynep Kayhan
 
Rol aldığı sinema filmleri
 
Yıl Başlık Rol
2019 Nuh Tepesi Elif
2017 Kaybedenler Kulübü Yolda Sevda
2016 Her Şey Aşktan Pelin
2015 Bana Masal Anlatma Ayperi
2021 Daha İyi Bir Yarın Ekin