Halı sahalar ne zaman açılacak? Halı sahaların açılma tarihi belli oldu mu?

Hal%C4%B1+sahalar+ne+zaman+a%C3%A7%C4%B1lacak?+Hal%C4%B1+sahalar%C4%B1n+a%C3%A7%C4%B1lma+tarihi+belli+oldu+mu?
ABONE OL

Koronavirüs pandemisi nedeniyle kapalı tutulan alanlardan biri de halı sahalar oldu. Spor yapmak isteyen bir çok vatandaşın tercih ettiği halı saha maçları sosyal hayatta önemli aktiviteler arasında yer alıyor. Normalleşme dönemine geçildiği şu zamanlarda halı sahaların ne zaman açılacağı ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Halı sahalar ne zaman açılacak?

Normalleşme adımlarıyla birlikte kapalı tutulan birçok mekanın yeniden açılması gözleri yeşil çimlere çevirdi. Toplu aktivite olan halı sahaların ne zaman açılacağı ise merak konusu oldu.
 
Halı sahalar ne zaman açılacak?
 
Halı sahaların açılacağı tarih henüz netlik kazanmadı ve konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaparak, basın yayın organlarında halı sahaların açılmasıyla ilgili haberlerin asılsız olduğunu belirtti.
 
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından halı sahaların açılmasına yönelik rehber hazırlama çalışmaları devam etmekte olup, halı sahaların faaliyetlerinde uymaları gereken rehber çalışmasının tamamlanmasını müteakip Bakanlığımızca halı sahaların faaliyetlerine dair İl Hıfzısssıhha Kurullarınca karar alınabilmesine yönelik valiliklere gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Asılsız haberlerin kaynağı olduğu anlaşılan Halı Saha Futbol Federasyonu, dernek statüsünde bir sivil toplum örgütü olup yetkili resmi bir spor federasyonu değildir. Adı geçen dernek yöneticileri hakkında Türk Ceza Kanu'nun 262. maddesi (Kamu Görevinin Usulsüz Olarak Üstlenilmesi) kapsamında Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulmuştur."
>