Hakan Ural'dan tartışma yaratan sözler: Z kuşağı oy kullanmamalı

Hakan Ural sunuculuğunu yaptığı programda Z kuşağıyla ilgili, 'Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin geçmişini bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun ama oy atıyorsun. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Z kuşağı oy kullanmamalı' yorumunda bulundu. Ural'a tepki yağdı.

Hakan+Ural%E2%80%99dan+tart%C4%B1%C5%9Fma+yaratan+s%C3%B6zler:+Z+ku%C5%9Fa%C4%9F%C4%B1+oy+kullanmamal%C4%B1
ABONE OL

Kanal D'de yayınlanan "Neler Oluyor Hayatta" programında 27 Mayıs 1960 olaylarının sorulduğu bir sokak röportajında vatandaşların birçoğunun cevapları değerlendirildi.

SÖZLERİ TEPKİ ÇEKTİ

Ural, "Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, ideolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun" diyen Ural, "Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence" dedi.

Ural'ın bu sözleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

SÖZLERİM ÇARPITILDI

54 yaşındaki yorumcu, elen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından uzun bir yazı paylaştı. Ural, sözlerinin çarpıtıldığını ve kasıtlı olarak kendisinin Z kuşağının hedefi haline getirildiğini söyledi.