Hafta sonu marketler açık olacak mı?

Hafta+sonu+marketler+a%C3%A7%C4%B1k+olacak+m%C4%B1?
ABONE OL

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz hafta başlayan tam kapanma sürecinde İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 'market tedbirleri' konulu genelge gönderilmişti. Vatandaşlar tarafından hafta sonu marketlerin açık olup olmayacağı ise merak konusu oldu.

 
29 Nisan'da başlayan tam kapanma süreciyle birlikte İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 'market tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Genelgede marketlerin çalışma saatleri ve satılması yasak olan ürünler de yer aldı.
 
Hafta sonu marketler açık olacak mı?
 
Marketler, hafta sonu ve hafta içi ayırt etmeksizin 10.00'da açılıp 17.00'a kadar açık kalabilecek. Online sipariş firmaları da marketlerle aynı süre sonunda kapanacak.
 
Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecek.
 
Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler. Yukarıda belirtilen uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.
>