Güzellik operasyonuna giren kadının hayatı karardı!

Kirpik uzantısı taktıran kadın, korkunç bir alerjik reaksiyondan sonra göz kapakları birbirine yapıştı.

G%C3%BCzellik+operasyonuna+giren+kad%C4%B1n%C4%B1n+hayat%C4%B1+karard%C4%B1%21;
ABONE OL
18 yaşındaki Jasmine Dewhurst, kirpik uzatmaya karşı alerjik bir reaksiyon sonucu geçici olarak kör kaldı ve güzellik uzmanının, alerji testi yapmadığını iddia etti. Bir öğrenci, göz kapaklarının şişmesine ve birbirine yapışmasına neden olan kirpik uzantılarına karşı korkunç bir alerjik reaksiyon geçirdikten sonra geçici olarak kör kaldı. Liverpool'da yaşayan Jasmine Dewhurst, bir güzellik uzmanının 12 Aralık'ta bir yama testi uygulayamadığını iddia etmesinin ardından bir ay sonra hala iyileşemedi.
 
Kirpiklerini sadece ikinci kez yaptıran 18 yaşındaki genç, yapıştırıcıya karşı şok edici alerjik reaksiyon yaşadı ve uzatma uygulandıktan bir hafta sonra kirpik çizgisi kabuklandı.
 
Jasmine, kirpik teknisyeninin yanlışlıkla alt kirpiklerinin bir kısmını uzantılara da yapıştırdığını, bu da alerjik reaksiyon başlamadan önce gözlerini açmak zorunda kaldığı anlamına geldiğini söylüyor. Hatalı uzantılar ayrıca doğal kirpiklerinin çoğunu da çekmiş, ki bunun olabileceğinden korkuyor. İyileşmesi yıllar alır.
 
Aslen Ruthin, Kuzey Galler'den olan Jasmine, "Üst kirpiklerimi alt kirpiklerimin bir kısmıyla yapıştırmayı başarmıştı, bu yüzden gözlerimden biri biraz birbirine yapışmıştı ve düzgün açamadım.
 
"Alt kirpiklerimi ayırmaya çalıştıktan sonra arabada oturuyordum ve takma kirpiklerimi çekip çıkarmak zorunda kaldım, bu da doğal kirpiklerimin bir kısmını da çıkardı."
 
Jasmine bir sabah uyandığında gözleri birbirine yapışmış "yapışkan şeyler" yüzünden gözlerini hiç açamadığını fark etti. Sıcak tuzlu suyla yıkamaya başladı ama çoktan katılaşmıştı ve ona kirpiklerini daha fazla çekmekten başka seçeneği kalmamıştı. Genç, ertesi gün gözleri tekrar kabuklanmış bir şekilde uyandığında doktorunu ziyaret etti. Alerjik reaksiyonla mücadele etmek için kendisine kremler, göz damlaları ve tabletler verildi.
 
>