Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

G%C3%BClseren+Buday%C4%B1c%C4%B1o%C4%9Flu+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli?
ABONE OL

Son dönemin en çok konuşulan dizilerinden olan Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir ve Masumlar Apartmanı'nda imzası olan Gülseren Budayıcıoğlu'nun hayat hikayesi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?

 
Önemli bir isim, önemli bir yazar, önemli bir psikiyatr... Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir, Masumlar Apartmanı dizilerinde imzasını taşıyan yazar Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında hastaların sosyal güvencelerini kullanarak Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara'nın ilk özel psikiyatri merkezini açtı. 
 
Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?
 
1947 yılında Ankara'da dünyaya gelen Gülseren Budayıcıoğlu, 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Buradaki öğrencilik döneminde,  TRT Ankara radyosunda ve televizyonunda kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yaptı.
 
Ankara'da serbest hekimlik görevinde bulunan Gülseren Budayıcıoğlu, hastaları ile olan görüşmelerini Madalyonun İçi isimli kitabında anlattı. 
 
2005 yılında hastaların sosyal güvencelerini kullanarak Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara'nın ilk özel psikiyatri merkezini açtı. Adı Madalyon olan psikiyatri merkezsinde başarılı hekimlerle çalıştı.
 
>