Göğüs dekoltesi nedeniyle müzeye alınmadı

G%C3%B6%C4%9F%C3%BCs+dekoltesi+nedeniyle+m%C3%BCzeye+al%C4%B1nmad%C4%B1
ABONE OL

Göğüs dekoltesinin fazla bulunması nedeniyle Orsay Müzesi'ne alınmayan Jeanne isimli kadının isyanı sosyal medyada büyük yankı buldu. Orsay Müzesi yetkileri kadından özür dilemek zorunda kaldı.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Orsay Müzesi, yaşanan talihsiz bir olayla sosyal medyanın gündemine oturdu. Daily Star’ın haberine göre Jeanne isimli 22 yaşındaki bir kadın, arkadaşıyla birlikte müzeyi gezmek istedi.
 
Biletlerini alan ve girişe doğru ilerleyen ikiliden Jeanne güvenlik tarafından durduruldu. Jeanne’nin iddiasına göre güvenlik ekibi kıyafetindeki göğüs dekoltesini uygunsuz bularak müzeye girişine izin vermedi.
 
Üzerine ceketini giymesi söylenen Jeanne, bunu uyguladıktan sonra müzeye girebildi.
 
‘GÖĞÜSLERDEN İBARET DEĞİLİM’
 
Yaşadıklarını sosyal medyada paylaşan genç kadın, “Girişte durdurulunca herkes bariz bir şekilde göğüslerime bakıyordu. Beni görünüşümle yargılayan insanlarla karşı karşıya kaldım. Bütün yaz giydiğim normal bir elbiseydi. Ben sadece bir beden ya da göğüslerimden ibaret değilim” ifadelerini kullandı.
 
Jeanne’nin paylaşımı kısa sürede hızla yayılırken, müze yönetimi de açıklama yapmak zorunda kaldı. Yaşananlardan yeni haberi aldıklarını belirten müze yetkilileri, genç kadından özür dilediklerini duyurdu.
>