Gizli nükleer tesise kirpi baskını!

İsrail’in gizli nükleer tesisinin kirpiler tarafından istila edildiği, bölgenin tamamen kazıldığı ve kirpilerin boruları kemirdiği öğrenildi. Yetkililer, kirpilerle başa çıkabilmek için son birkaç yıldır uğraşıyor.

Gizli+n%C3%BCkleer+tesise+kirpi+bask%C4%B1n%C4%B1%21;
ABONE OL

İsrail’de bulunan gizli nükleer tesisinde kirpi istilası yaşanıyor. Birkaç yıl önce bölgeye gelen ve tesiste çalışanlar tarafından sevimli bulunan kirpi ailesi, kontrolden çıkarak hızla çoğaldı. Sayıları gittikçe artan kirpiler, bölgenin sahibi haline geldi.

Her yeri kazan kirpiler, tesisin altına kendilerine tüneller inşa etti ve boruları çiğnemeye başladı. En başta sevimli kirpilere yiyecek ve su veren tesis çalışanları, şimdi kirpileri yok etmenin yolunu arıyor.

BİR BAHÇIVAN YARALANMIŞ

Tesisin bahçesine dikilen hiçbir yeşilliğin kirpiler yüzünden uzun süre duramadığı, hatta tesiste çalışan bir bahçıvanın kirpiler nedeniyle yaralandığı belirtildi.

Kirpilerin bölgeden alınıp başka yerlere taşınması için çalışma başlatıldı ancak kirpilerin yeniden tesise gelmesinden endişe ediliyor.

Ekolojist Zahava Sigal, "Kirpilerin evlerinin haritasını çıkarmalı ve sonra hepsini yeni bir yere götürmeliyiz. Bu muhtemelen çoğu için ölümcül olacak ve ekolojik olarak iyi bir çözüm değil, ancak başka seçenek yok." dedi.