Fıstıklı sandviç arası casusluk!

ABD Adalet Bakanlığı, Donanma nükleer mühendisi Jonathan Toebbe ve eşini, FBI ajanlarına nükleer denizaltılarla ilgili gizli bilgileri vermekle suçladı. Çift bilgileri, fıstık ezmeli sandviç içerisinde casuslarla paylaşmış...

F%C4%B1st%C4%B1kl%C4%B1+sandvi%C3%A7+aras%C4%B1+casusluk%21;
ABONE OL
100 BİN DOLAR KAZANDI
 
AMERİKAN Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Donanma’da görevli nükleer mühendis Jonathan Toebbe’nin (42) casusluk yaptığı iddiası üzerine harekete geçti. FBI, bugüne kadar casusluktan 100 bin dolar değerinde kripto para kazandığı öne sürülen Jonathan Toebbe ve eşi Diana’yı takibe aldı. Ardından da ‘alıcı’ gibi davranarak Jonathan Toebbe ile temasa geçti. Toebbe, eşi gözcülük yaparken arasına içinde nükleer bilgilerin olduğu bir hafıza kartını sakladığı fıstıklı sandviçi parka bıraktı.
 
ALICIYI BİLMİYORLARDI
 
ALICININ FBI olduğunu bilmeyen Jonathan Toebbe, başka bir ‘alışveriş’ sırasına da hafıza kartını sakız kutusunun içine saklayarak teslim etti. Ardından FBI önceki gün, çiftin West Virginia’daki evlerine baskın yaptı. ‘Atom Enerjisi Yasası’nı ihlal etmekten gözaltına alınan Jonathan ve Diana Toebbe Jonathan Toebbe’nin üst düzey güvenlik soruşturmasından geçerek göreve alındığı ve böylece söz konusu bilgileri ele geçirdiği belirtildi.
 
>