Fetullah Gülen’in akrabasına MİT operasyonu

Fetullah+G%C3%BClen%E2%80%99in+akrabas%C4%B1na+M%C4%B0T+operasyonu
ABONE OL

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen, MİT tarafından yurtdışında gerçekleştirilen operasyonla Türkiye'ye getirildi. Gülen'in aynı zamanda Fetullah Gülen'in özel kalemi Cevdet Türkyolu’nun da kayınbiraderi olduğu öğrenildi.

FETÖ/PDY'nin mahrem yapılanmaları ile örgüt elebaşı arasındaki irtibatı sağlayan ve Fetullah Gülen’in özel kalemi Cevdet Türkyolu'nun kayınbiraderi olan Selahaddin Gülen'in ayrıca örgütün sözde istişare heyeti üyeleri ve üst düzey sorumluları ile ilişkili olduğu öğrenildi.
 
Selahaddin Gülen'in aralarında FETÖ/PDY ülke sorumluları, çeşitli kademelerdeki örgüt yöneticileri ve örgütün mollalarının da yer aldığı birçok isimle de akrabalık bağı bulunduğu belirlendi.
 
“Küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel saldırı” suçundan da hakkında yakalama kararı bulunan Selahaddin Gülen'in, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in talimatı ve örgüt mahrem yapılanmasının yardımıyla ile Türkiye'den yurtdışına kaçtığı öğrenildi.
 
Selahaddin Gülen, Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yurtdışında gerçekleştirilen operasyon sonucu yakalanarak Türkiye'ye getirildi. 
 
ERDOĞAN’IN İŞARET ETTİĞİ İSİM Mİ?
 
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs’ta yaptığı bir konuşmada “Yakında FETÖ takımından da önemli bir ismi açıklayacağız, şu anda elimizde. Kimi yakaladık, hesaba çektik, ne durumda, onun da açıklamasını inşallah yapacağız” demişti. Selahaddin Gülen’in Erdoğan’ın bahsettiği isim olduğu iddia edilirken, yakalandığı ülkenin açıklanmaması dikkati çekti.

Kaynak: Sözcü

>