Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında? Ferda Anıl Yarkın kimdir, nereli, şarkıları?

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunumuyla her hafta cumartesi günü ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler'de bu hafta birbirinden önemli isimler konuk oluyor. Şarkılar Bizi Söyler programında bu hafta '90'lardan Günümüze' konsepti yaşanacak. Programın bu haftaki konukları arasında Ferda Anıl Yarkın da yer aldı. Ferda Anıl Yarkın kimdir?

Ferda+An%C4%B1l+Yark%C4%B1n+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Ferda+An%C4%B1l+Yark%C4%B1n+kimdir,+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL
 
Şarkılar Bizi Söyler programında bu hafta '90'lardan Günümüze' konsepti yaşanacak. Programa birbirinden ünlü isimler konuk olacak. Programın bu haftaki konukları ise Yonca Evcimik, Yeşim Salkım, Metin Özülkü ve Ferda Anıl Yarkın oluyor.
 
Ferda Anıl Yarkın kimdir?
 
21 Ağustos 1970 yılında İstanbul'da doğmuştur. (2009 yılında TV'deki yarışma programında Çanakkale Korosunu yönetmesinden dolayı Çanakkale'li olduğu sanılmıştır.) Güngör Yarkın ve Bestekar olan Deniz Astsubayı Kamuran Yarkın'ın oğludur. Yarkın Ritm Grubu üyeleri Ferruh ve Fahrettin Yarkın ağabeyleridir. Yeğenleri Nağme Yarkın ve Baturay Yarkın da tanınmış müzisyenlerdir.
 
Ferda Anıl Yarkın, İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunudur. Pop müziğin canlandığı 90’lı yıllarda Üzülme, Sonuna Kadar gibi duygusal parçaları ve sürekli siyah giydiği kıyafetleri ile tanınmıştır. Unuttum Sanma albümü 1999 depremi dönemine denk geldiği için yeterli ilgiyi göremedi ve 7 sene müziğe ara vermek zorunda kaldı. Albüm yapmasa da müzikten kopmayan Yarkın, bu sürede Cengiz Kurtoğlu, İbrahim Tatlıses, Kibariye, Müslüm Gürses gibi sanatçıların albüm çalışmalarına eserleri ile katkı sağladı. Yarkın, 2006'da Ayrılmayalım albümü ile yeniden müzik piyasasında kendini gösterdi. 2007 yılında Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışma programında Helin Avşar'ın koçluğunu yaptı. 2009 yılında ise Korolar Çarpışıyor adlı program'da Çanakkale Korosunu yönetti. Metin Özülkü, Eda Özülkü ve Yeşim Salkım ile birlikte "Çılgınlar Kulübü" adlı müzik grubunu oluşturdu. Birlikte sahne alan ve konserler veren 4'lü, 2019 yazında "Aramadın Aylardır" isimli şarkıyı birlikte seslendirerek ilk kliplerini çektiler. Ferda Anıl Yarkın halen stüdyoda sanatçılar için eserler üretmekte, çeşitli mekanlarda sahne almaya ve konserler vermeye de devam etmektedir.
 
Diskografi
 
Aşkın Yetmez Tarih: 9 Aralık 1993
Sonuna Kadar Tarih: 19 Nisan 1996
Unuttum Sanma Tarih: 17 Haziran 1999
Ayrılmayalım Tarih: 31 Temmuz 2006