Faruk Acar kimdir, ne mezunu, nereli, uzmanlık alanı ne?

Faruk+Acar+kimdir,+ne+mezunu,+nereli,+uzmanl%C4%B1k+alan%C4%B1+ne?
ABONE OL

Fatih Altaylı'nın sunduğu ve Habertürk ekranlarında yayınlanan Teke Tek programının konukları arasında Faruk Acar yer alıyor.

 
Faruk Acar, Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek, programının 16 Şubat Salı günü yayınlanan bölümünün konukları arasında yer aldı. Faruk Acar, hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor. 
 
Faruk Acar Kimdir?
 
Faruk Acar, Araştırmacı ve Siyasal İletişimcidir. Evli olan Faruk Acar'ın bu evliliğinden iki evladı vardır. Aslen baba tarafından Bursa'lıdır ve Bursa'da dünyaya gelmiştir.Yedi kardeş olan Faruk Acar'ın babası ise Milli Görüşçü ve eski Refah Partilidir.
 
İmam Hatip mezunu Faruk Acar hafızlık eğitimi almıştır. Üniversite eğitimi Kamu Yönetimi üzerine tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitimini devam ettirmiştir.Anketör olarak Araştırma sektörü ile tanışan Faruk Acar, ardından yönetici olarak çalışma hayatını sürdürmüştür. 1999 yılında Andy-Ar Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezini kurmuştur. Günümüzde aktif olarak Andy-Ar Araştırma Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.Araştırma şirketi 2010 yılında Türkiye Anayasa Değişikliği Referandum sonuçlarını %57 olarak tahmin etmiş sonuç ise %57.4 olarak çıkmış ve büyük bir başarı elde etmiştir. Merkezi İstanbul'da bulunan Araştırma Şirketi'nin toplam 35 İl'de temsilciliği bulunmaktadır. Türkiye'de, araştırmalarını 40 il üzerinde yürütebilen ilk ve tek kurum olma özelliğine sahiptir.
 
>