Ey cemaati müslimin gel etme dön camiye

Cami cemaatinin azalmasından rahatsızlık duyan imam Şener, kahvehanede vaaz vermeye başladı. Mikrofonu eline alıp vatandaşa, “Camiye dön artık ey cemaati müslimin” çağrısı yaptı. Sonuç olumlu...

Ey+cemaati+m%C3%BCslimin+gel+etme+d%C3%B6n+camiye
ABONE OL
VAZGEÇMEDİ, ISRARLA DEVAM ETTİ
 
SAKARYA’nın Karasu ilçesi Limandere Mahallesi’ndeki Merkez Camii’nin cemaati, pandeminin de etkisiyle azaldı. Namazlarını evlerinde kılmaya başlayan cemaatin bir kısmı, boş zamanlarını ise kahvehanede geçirmeye başladı. Caminin imamı Şener Karadağ bu durumdan son derece rahatsız oldu. Birçok kez cemaate çağrıda bulundu ancak istediği sonucu alamadı. Buna rağmen vazgeçmedi, mikrofonu kaptığı gibi soluğu kahvehanede aldı. Cemaatine camiye dönmesi çağrısı yapan imam Şener, bu vesileyle vaaz vermeye de başladı.
 
‘ÇOK ŞÜKÜR KARŞILIĞINI ALDIK’
 
GİRİŞİMLERİNDE kısmen başarılı olsa da camiye dönüş oranını yükseltemeyen azimli imam, her perşembe kahvehaneye gelerek vaazlarına devam etti. İmamın “Camiye dönün artık ey cemaati müslimin” çağrıları nihayet sonuç vermeye başladı, cami cemaati nispeten de olsa arttı. Yüzü gülen imam Şener Karadağ, “Kahvehanede yaptığımız vaazların karşılığını çok şükür almaya başladık. Namaz vakitlerinde beni artık eskisi kadar yalnız bırakmıyorlar, ben de her hafta onlarla beraber olmaya devam ediyorum” diye konuştu.
 
>