Eski üst düzey NASA çalışanından bomba iddia! Mars ve Venüs de yaşamak çok kolay!

Emekli NASA Bilim insanı Venüs ve Mars da küçük düzenlemelerle insan yaşamı için uygun olabileceğini iddia etti. Mars için önerisi, gezegenin atmosferinin güneş rüzgârı tarafından soyulmasını durdurmaya yardımcı olacak bir manyetik kalkan içerirken, Venüs ile ilgili önerisi, gezegeni soğutacak ışığı yansıtan fiziksel bir kalkan içeriyor.

Eski+%C3%BCst+d%C3%BCzey+NASA+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fan%C4%B1ndan+bomba+iddia%21;+Mars+ve+Ven%C3%BCs+de+ya%C5%9Famak+%C3%A7ok+kolay%21;
ABONE OL
Diğer gezegenlerdeki insanlı karakollar hala cesur bilim kurgu öncülü olmaya devam ederken, NASA'nın emekli baş bilim adamı James Green, Mars'ı yaşanabilir hale getirmenin enteresan bir şekilde basit olabileceğini öne sürdü.
 
Greene, 2017'de NASA Planetary Science Vision 2050 Workshop'ta, Mars'ı dünya haline getirme umutlarını gündeme getirdi ve bir manyetik kalkanın Kızıl Gezegeni yüksek enerjili güneş parçacıklarından koruyabileceğini ve güneş rüzgarının Mars atmosferini sıyırmasını engelleyebileceğini savundu. Kısaca iklimi bizim için iyileştirecek hareket.
 
“Güneş sistemi bizim, hadi bu gezegenlerde de yaşayalım o zaman” dedi. “Ve buna tabii ki Mars da dahil. Ama insanların Mars'ı keşfedebilmesi için, biz bilimle birlikte daha iyi bir çevreye ihtiyacımız var."
 
Green, The New York Times ile yakın tarihli bir röportajda, Mars'ı dünya haline getirme görevinin “yapılabilir” olduğunu da söyledi.
 
“Güneşin, gezegeni sıyırma işlemini durdurun. Mars kendini dünyalaştırmaya başlayacak. İstediğimiz şey bu: gezegenin istediğimiz hale gelince oraya taşınabiliriz,” dedi.
 
"Basınç yükseldiğinde, sıcaklık yükselir."
 
Greene, gezegenin yüzeyinde uzay giysisi olmadan yürüyebilmenin insanlara "esneklik ve hareketlilik" sağlayacağını, atmosferik basınç ve sıcaklığın artmasının ise insanoğlunun "toprakta bitki yetiştirme sürecine başlamasını" sağlayacağını kaydetti.
 
Emekli bilim adamı ayrıca, güneş sistemimizdeki başka bir gezegen olan Venüs'ün de ikinci gezegenin aşırı yüksek atmosferik sıcaklığını düşürecek olan ışığı yansıtan fiziksel bir kalkan yardımıyla dünyalaştırılabileceğini tahmin etti.
 
>