SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Eski iPhone'larınızı nasıl daha iyi verimle kullanabilirsiniz?

İşte pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayacak 7 kolay iPhone tüyosu...
Haber Giriş Tarihi: 12.01.2022 20:05
https://www.abcgundem.com
kapak resmi
İPhone piliniz ne kadar şarj ederseniz edin her zaman bitiyor mu? Birçok kolay çözümü olan yaygın bir sorundur. İşte pil ömrünüzü uzatmak için yedi kolay tüyo. Ne kadar şarj ederseniz edin, iPhone'unuzun pilinin genellikle azaldığını mı düşünüyorsunuz? O zaman yalnız değilsin. Pil ömrünün hızla bitmesi sorunu çoğu iPhone kullanıcısının ortak sorunudur. Aslında, her yeni iOS güncellemesiyle pilinizin daha hızlı tükendiğini göreceksiniz.
 
Bu neden oluyor? Uygulamalarınız genellikle suçludur. iPhone'unuzdaki bazı uygulamalar, siz onları kullanmasanız bile arka planda çalışmaya devam eder.
 
Pil ömrünüzü korumak için tüm bu uygulamaları silemezsiniz, ancak pil kullanımınızı optimize etmek için bazı kolay tüyolar var. iPhone uygulamalarınızı sürekli olarak kapatmaya çalışmayı bırakın. Bu sadece bir zaman kaybı değil, aslında yarardan çok zarar verebilir.
 
Apple, son kullandığınız uygulamalar sekmesinde göründüğünde bunların aslında açık olmadığını açıklıyor. Bekleme modundalar ve pilinizi gerçekten tüketmiyorlar.
 
Ancak bunları hızlıca kaydırıp kullanmak istediğinizde yeniden başlatmanız pil ömrünüzü mahveder. Pilinizi ne kadar zorlarsanız, o kadar hızlı tükenir ve bu uygulamanın yeniden başlatılması daha uzun sürer.
 
Telefonunuzun parlaklığını maksimuma ayarlamak cazip gelse de sürekli açık olması gerekmez. Telefonunuzun ekranı ne kadar parlaksa, piliniz de o kadar hızlı çalışır. Bu nedenle, nerede olursanız olun ortam aydınlatmasına göre ekran parlaklığını ayarlayacak olan Apple'ın Otomatik Parlaklık özelliğini açın.
 
Bu adımı atmak pil ömrünüzü zamanla iyileştirecek ve ayrıca parlaklığınızı otomatik olarak doğru seviyelerde tutmanın akıllıca bir yoludur.
 
Düşük Güç Modunun etkinleştirilmesi, telefonunuzdaki güç tüketen bazı özelliklerin kapatılmasına yardımcı olabilir.
 
Ancak bu, iPhone pilinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olsa da telefonunuzdaki bazı uygulamaların, araçların ve özelliklerin artık geçici olarak çalışmayacağı anlamına gelir.
 
Eğer telefon veya mesaj beklemiyorsanız, uçak moduna geçmek her zaman en iyisidir. Bu, iPhone'unuzun sürekli olarak pil ömrünüzü engelleyebilecek ağları aramasını engeller.
 
Pil sağlığınızı kontrol edin Bazen piliniz eskidiği ve yükseltmeniz gerektiği için boşalmaya başlar. Pil sağlığınızı kontrol etmek için Ayarlar uygulamanıza gidin ve Pil bölümüne gidin.
 
Piliniz %80'in altındaysa aşınmış olarak kabul edilir ve bu, pilinizi yükseltme zamanının geldiği anlamına gelir. Ardından, pilinizin verimli çalışıp çalışmadığını size bildiren pil performans kapasitenizin bir derecelendirmesini de görürsünüz.
 
Telefonunuz, pil ömrünüzü tüketen birçok özelliğe sahiptir. Bu güç tüketen özellikleri devre dışı bırakarak pilden tasarruf edebilirsiniz.
 
Bunu yapmak için Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri'ne giderek Konum Ayarları'nı kapatın. Diğer seçenek, uygulamaların arka planda yeni içeriği kontrol etmesini durdurmaktır.
 
Hangi uygulamaların pilinizi tükettiğini yüzde biçiminde görebileceksiniz. Örneğin, bir uygulamanın yanında %20 varsa, bu, pil ömrünün beşte birini tükettiği anlamına gelir.
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar