Ersay Üner kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, şarkıları?

Ersay+%C3%BCner+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+aslen+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL

Star TV'nin sevilen programı İBO Show, her hafta Cumartesi akşamı ekrana geliyor. Sevilen türkücü İbrahim Tatlıses'in sunumuyla ekrana gelen programın bu haftaki konukları arasında sevilen şarkıcı Ersay Üner de yer aldı. Peki, Ersay Üner kimdir?

Sevilen program İBO Show, her hafta birbirinden önemli konukları ağırlıyor. Bu haftaki konuklar arasında ise, Ebru Yaşar, Simge Sağın, Ersay Üner ve Murat Dalkılıç yer aldı.
 
Ersay Üner kimdir?
 
Ersay Üner, 7 Ekim 1978 Konya'da doğmuştur. Türk pop müzik şarkıcısı, şarkı sözü yazarı ve besteci. Demet Akalın için yazıp bestelediği şarkılarla 2000'lerde Türkiye'de tanınmaya başladı.
 
Müzisyen babasının memur olarak görev yaptığı belediye düğün salonunda müzikle tanıştı.
 
Ersay Üner'in imza attığı şarkılar arasında; "Afedersin", "Bebek", "Herkes hak ettiği gibi yaşıyor", "Mucize", "Tatil", "Unuttum"; Nâlân'ın "Gücüm Yetmez", Ebru Gündeş'in "Söyleyin", "Kızıl Mavi"; Ziynet Sali'nin "Hava Hoş"; Sibel Tüzün'ün "Yaz Aşkı"; bulunmaktadır.
 
2017 yılında uzun süredir birlikte olduğu oyuncu Büşra Pekin ile evlilik kararı almışlardır.[2]Kasım 2019'da, çift ayrılma kararı aldı.
 
Albümleri
 
Nokta (2019)
 
Single'ları
 
"Yürüdüm" (2015)
 
"Tatlım Tatlım (Orijinal Film Müziği)" (2017)
 
"Tatlım Tatlım (Bayraşa Remix)" (2017)
 
"İki Aşık" (2017)
 
"Seni Soruyorlar" (2021)
 
>