Erdoğan’dan Vali’ye: Makas yoksunu musun?

Erdo%C4%9Fan%E2%80%99dan+Vali%E2%80%99ye:+Makas+yoksunu+musun?
ABONE OL

Toplu açılış töreninde Şırnak'a canlı bağlantı ile bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Pehlivan'ın elinde makas olmadığını gören Erdoğan, Vali'ye 'Makas yoksunu musun?' diye sordu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla gerçekleştirilen toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.
 
Erdoğan, “Hava kirliliği sorunun ülke genelinde önemli ölçüde azalması doğalgazın yanı sıra açtığımız parkların önemli katkısı olmuştur” dedi.
 
CANLI BAĞLANTI SAĞLANDI
 
Konuşmanın ardından da Erdoğan Şırnak’taki Araç ve Konteyner Teslim Töreni’ne canlı olarak bağlandı. Açılış sırasında makaslar kurdeleyi kesmeleri için çocuklara dağıtıldı.
 
“MAKAS YOKSUNU MUSUN?”
 
Ancak Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın elinde makas olmadığı görüldü. Bunun üzerine Erdoğan, Vali Pehlivan’a “Makas yoksunu musun?” diye sordu.
 
MAKAS TALİMATI VERDİ
 
Vali Pehlivan ise Erdoğan’a, “Teslim alma şeklinde olduğu için kurdele kesilmeyecek sandık, ama çocuklarımız ve gençlerimiz kesiyor” diye cevap verdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ise her çocuğun elinde makas olmadığını görünce Vali’ye “Mutlaka bu çocuklara daha sonra makas göndermelisin” talimatı verdi.

Kaynak: Sözcü

>