E-Okul giriş sayfası! E-Okul Veli Bilgilendirme Giriş Sayfası!

E-Okul+giri%C5%9F+sayfas%C4%B1%21;+E-Okul+Veli+Bilgilendirme+Giri%C5%9F+Sayfas%C4%B1%21;
ABONE OL

Koronavirüs pandemisi nedeniyle, okullarda yüz yüze eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Öğrencilerin notlarıyla ilgili bilgilere kolayca ulaşılan E-Okul sistemi, öğrenci ve veliler tarafından oldukça ilgi görüyor.

Yurt genelindeki binlerce öğrenci, E-Okul sayfasından notlarını kolaylıkla öğrenebiliyor. e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir.
 
E-Okul Giriş Sayfası
 
E-Okul sistemine giriş yapan öğrenciler, notlarına kolaylıkla erişim sağlıyor. Öğrenciler ve veliler için kolaylık sağlayan e-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.
 
-e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.
 
-İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.
 
 
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş 
 
e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.
 
>