En garip 12 Guinness rekoru!

Bugün Guinness Dünya Rekoru Günü. Şimdiye kadarki en tuhaf Guinness Dünya Rekorlarından 12’sini sizin için araştırdık. Büyük başarıların ve tuhaf ve tuhaf şeylerin yıl dönümü kutlaması.

En+garip+12+Guinness+rekoru%21;
ABONE OL
1 / 12

Guinness Dünya Rekorları Kitabı, en uzun kadının kim olduğunu ve en ağır patatesin ne kadar ağır olduğunu öğrenmek için irili ufaklı çocuklar en son baskıyı almak için sıraya girerken, bir klasik haline geldi. İşte en tuhaf Guinness Rekorları:

2 / 12

1: Piercing Bağımlısı!

Ocak 1997'de ilk piercinginden sonra, Elaine Davidson bu işin bağımlısı oldu. Brezilyalı restoran sahibi, toplam 4.225 adet piercingi ile 2003'te unvan kazandı. Guinness Dünya Rekorları sitesi, başta yüzüne olmak üzere sürekli olarak takı eklediğini ve değiştirdiğini, ayrıca saçlarına dövme, makyaj ve tüy eklemeyi de sevdiğini söylüyor.

3 / 12

2: En Esnek Derili!

İngiliz Garry Turner, Ehlers-Danlos Sendromu adı verilen nadir bir tıbbi durum nedeniyle midesinin derisini 16 santimetreye kadar uzatabiliyor. Hastalığı, kollajenin kusurlu hale geldiği ve cildin gevşemesini ve hiper hareketli eklemleri içeren bir bağ dokusu bozukluğudur. Gary, Guinness Dünya Rekorları'na 1999'da ünvanı kazandığında şunları söyledi, "Cildimin farklı olduğunu her zaman biliyordum, küçük bir çocukken amcalarım arkadaşlarına bu özelliğimi göstererek eğlenirdi.”

4 / 12

3: En İnce Bel!

Şimdiye kadarki en ince bel rekoru, 1999'da 38,1 santimetrelik bele sahip olan Amerikalı Cathie Jung'a verildi. Cathie'nin, Viktorya dönemi kıyafetlerine duyduğu aşk nedeniyle, 38 yaşında, 66,4 cm olan belini kademeli olarak azaltmak için 15 santimetrelik bir antrenman kemeri takmaya başlamasıyla başladı. Belini belirginleştirmek için hiç ameliyat olmadı. 1983'ten beri günde 23 saat korse giyiyor, sadece günlük duşu için çıkarıyor.

5 / 12

4: En uzun dil!

Bir Pekinez cinsi köpek, 11 santimetrelik dili ile rekor kırdı. Ölçüm, Mayıs 2009'da Teksas'taki Avondale Haslet Hayvan Kliniği'nde Puggy dokuz yaşındayken yapıldı.

6 / 12

5: En uzun tırnak!

Lee Redmond, en uzun tırnaklara sahip olmakla övünüyordu. Şubat 2008'de 30 santimetreyle rekor kıran tırnaklarını uzatması yaklaşık 30 yılını aldı.

7 / 12

6: En uzun sakal!

Hintli adamın sakalı 4 Mart 2010'da İtalya'nın Roma kentinde ölçüldü. Ram'ın o zamandan beri ne yaptığı veya bıyığının ne kadar süredir olduğu bilinmiyor, ancak kırdığı rekoru henüz kimse geçemedi. Rekoru kazandığında, 1970'den beri bıyığını uzatıyordu, sürekli büyümesini sağlamak için her gün iki saatini bıyıklarını şımartmak için harcıyordu. Ancak sadece iki haftada bir yıkadığını söyledi.

8 / 12

7: Burundan girip ağızdan çıkan en uzun şey!

Las Vegas'ta bir gösteri sanatçısı olan Andrew Stanton, Mart 2012'de 30 santimetrelik spiral metaller ile rekor kırdı. Andrew hakkında başka pek bir şey bilinmiyor. Bu yeteneği nasıl keşfettiği ve böyle bir başarı için birinin nasıl antrenman yaptığı gizemle dolu. Bilinen tek şey, Andrew'un bugüne kadar yenilmediğidir.

9 / 12

8: Dünyanın en uzun boylu köpeği!

2016 yılında Danimarkalı Freddy dünyanın en uzun köpeği seçildi. Freddy, ayakta durunca tamı tamına 2 metre 15 santimetre boyunda oluyor. Ancak nazik dev ne yazık ki Ocak 2021'de sekiz yaşında vefat etti. 9: Yüzünde dengede kaşık tutma! Bir yüzde dengelenen en fazla kaşık rekoru 31 kaşıkla Dalibor’a aittir. Bu inanılmaz başarı, Eylül 2013'te Sırbistan'da Dalibor Jablanovic tarafından elde edildi.

10 / 12

10: Dişiyle masa kaldırma rekoru!

Hiçbir restoranda masa bulmakta sorun yaşadınız mı? Bu adam yardımcı olabilir. Guinness rekorlarında dişiyle kaldırılmış bir masayı en uzun tutma da var! Bir adam masayı dişleriyle kaldırıyor ve hareket ettiriyor. Dişlerle kaldırılmış bir masayı en uzun yürütme mesafesi 11.80 metredir. Bu mesafeyi, Şubat 2008'de Madrid'de 50 kg ağırlığındaki bir kişiyle 12 kg'lık bir masa tutarak koşan Georges Christen tarafından elde edildi.

11 / 12

11: Ayakla en uzağa ok atma!

Brittany Walsh, ayakları kullanarak en uzağa atılan ok rekorunu kırdı. Akrobatik okçu (böyle bir şey olduğunu biliyor muydunuz? Biz kesinlikle bilmiyorduk) 12.31 metrelik devasa bir ok fırlattı. 31 Mart 2018'de ABD'nin Portland kentindeki Creston Okulu'nda gerçekleştirildi.

12 / 12

12: Dünyanın en uzun bacağı!

Bu Teksaslı genç, rekor kıran gövdeleriyle hepimizi kıskandırıyor! 2020'de Maci Currin, dünyanın en uzun bacaklarına sahip olarak Guinness Dünya Rekorunu kırdı. Maci'nin bacakları 135 santimetre.

>