Emma Watson İsrail'in hışmına uğradı: Yahudi düşmanı Gryffindor'a 10 puan!

Emma Watson, 'Özgür Filistin' sözleri ile, dayanışma ifade ettikten sonra İsrail'in öfkesine uğradı. 31 yaşındaki Emma Watson, Filistinlilerle dayanışmasını ifade etmek için bu hafta başlarında sosyal medyadaydı.

Emma+Watson+%C4%B0srail%E2%80%99in+h%C4%B1%C5%9Fm%C4%B1na+u%C4%9Frad%C4%B1:+Yahudi+d%C3%BC%C5%9Fman%C4%B1+Gryffindor%E2%80%99a+10+puan%21;
ABONE OL
Şu anki ve eski Birleşmiş Milletler büyükelçisi de dahil olmak üzere İsrailli yetkililer, Watson'ı, Filistin yanlısı bir mitinge verdiği destek nedeniyle sosyal medyada Yahudi düşmanı olmakla suçluyorlar.
 
Pazartesi günkü paylaşımından bu yana Watson'ın fotoğrafı 1,2 milyon beğeni ve 100 binden fazla yorum aldı. İsrail'in şu anki BM büyükelçisi Gilad Erdanm, "Kurgu Harry Potter'da işe yarayabilir ama gerçekte çalışmaz" dedi.
 
"Öyle olsaydı, büyücülük dünyasında kullanılan sihir, (kadınları ezen ve İsrail'i yok etmeye çalışan) Hamas'ın ve (terörü destekleyen) [Filistin Otoritesi]'nin kötülüklerini ortadan kaldırabilirdi. Ben bundan yana olurdum!"
 
Daha önce eski İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu hükümetinde İsrail'in BM büyükelçisi olarak görev yapan Danny Danon, "Yahudi düşmanı olduğu için Gryffindor'dan 10 puan" diye espri yaptı.
 
Birkaç Twitter kullanıcısı da Danon'u oyuncuyu Yahudi aleyhtarı olarak nitelendirdiği için çağırdı ve Filistinlilerin desteğinin böyle bir terimin silahlanmasını garanti etmediğini belirtti.
 
>