Elysee sarayında tecavüz skandalı! Macron ne yapacak?

Emmanuel Macron'un katıldığı etkinlikte, Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayında asker olan bir kadın, asker arkadaşı tarafından tecavüze uğradı.

Elysee+saray%C4%B1nda+tecav%C3%BCz+skandal%C4%B1%21;+Macron+ne+yapacak?
ABONE OL
İddiaya göre saldırı, 1 Temmuz'da Elysee Sarayı'nda emekliye ayrılan bir subay için yapılan partide gerçekleşti. Macron etkinliğe katıldı ve konuşma yaptı. Başkan partiden ayrıldıktan sonra ortalık daha gürültülü hale geldi ve yoğun içki içmeye başlandı.
 
Genç kadının saraydaki yüksek güvenlikli komuta odasında tecavüze uğradığı iddia edildi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un askeri personelinden bir subayın, Paris'teki Elysee Sarayı'ndaki yüksek güvenlikli komuta odasında bir kadın askere tecavüz ettiği iddiasıyla adli soruşturma başlatıldı.
 
Cuma günü devlet başkanının yardımcıları, savcıların geçen yaz kadından bir şikâyet aldığını doğruladı. İddiaya göre cinsel saldırı, Cumhurbaşkanı Macron'un Paris'in merkezindeki resmi evinde katıldığı bir partinin ardından gerçekleşti.
 
Çok içki içtiğine inanılan saldırganın, kurbanını düzenli olarak üst düzey komuta toplantılarının yapıldığı güvenli bölgeye çektiği söyleniyor. Tecavüzün, gizli bilgilerin saklandığı ve Fransa'nın en kıdemli generalleri tarafından düzenli olarak tartışıldığı Saray'ın 'ultra güvenli' bir bölümünde gerçekleştiği söyleniyor.
>