Elon Musk’ın kopyası! Gerçek mi, sahte mi çözülemedi

Twitter’ı satın alan Elon Musk’ın Çinli kopyası yeniden ortaya çıktı. Ünlü milyardere benzerliğiyle ağızları açık bırakan adamın gerçek mi yoksa görsel bir hile mi olduğu çözülemedi.

Elon+Musk%E2%80%99%C4%B1n+kopyas%C4%B1%21;+Ger%C3%A7ek+mi,+sahte+mi+%C3%A7%C3%B6z%C3%BClemedi
ABONE OL

Twitter’ı satın almasıyla son günlerin en çok konuşulan ismi olan ünlü milyarder Elon Musk’ın Çinli ikizi yeniden gündem oldu. Kendisine ‘Elong Musk’ diyen adam, eline Twitter logosu alıp çektiği videoyu TikTok’ta yayınladı.

Tesla’nın ve SpaceX’in CEO’su dünyanın en zengin insanı Elon Musk, gündemden düşmüyor. Ünlü milyoner son olarak Twitter’ı satın alması ve “Coca-Cola’yı satın alıp içine yeniden kokain koyacağım” demesiyle dikkat çekti.

Tüm bunların ardından Musk’ın Çinli ikizi de yeniden ortaya çıktı. Ünlü iş adamına birebir benzeyen ve kendisini Elong Musk olarak adlandıran adam, eline Twitter logosu alıp video çekti. Çinli adam, “Bu özgür bir kuş. Onu seviyorum ve hemen şimdi ona gideceğim. Çünkü Elon Musk benim kardeşim.” dedi.

Müthiş benzerlik şaşkına çevirirken, birçok kişi görüntülerin deepfake yani sahte olduğunu savundu. Bir sosyal medya kullanıcısı, “Çok sahte. Kamera dönerken konuşurken küçük bir hata oluyor; gözler ve ağız hareketleri gecikmiş görünüyor.” dedi.

 

Deepfake'ler, bir kişinin videolarını veya fotoğraflarını çekerek ve yüz özelliklerini bir 'iskelet' animasyonu ile eşleştirerek yapılır.