Elon Musk yine zirvede!

Elon Musk, 24 saat içinde 30 milyar dolarlık değer artışından sonra yine 300 milyar dolarlık değer ulaştı. Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, Forbes Milyarderler Endeksi'ne göre 300 milyar dolarlık değeri ikinci kez aştı ve dünyanın en zengin insanı olarak dümene geri döndü.

Elon+Musk+yine+zirvede%21;
ABONE OL
Forbes Gerçek Zamanlı sıralamasına göre, Musk'ın servetinin son 24 saatte 32,6 milyar dolarlık bir artışın ardından şu anda 304,2 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Böylece Musk, lüks mallar holdingi LVMH CEO'su Bernard Arnault ile dünyanın en zengin insanı olmaya devam ediyor ve 200 milyar doların üzerinde ikinci sırada yer alıyor.
 
1 Kasım'da Musk, varlıklarının hacmi açısından 300 milyar dolarlık dünyanın rekorunu kırarak bu noktaya ulaşan ilk kişi oldu. Musk'ın serveti, 100 bin Tesla otomobil satışı için araç kiralama şirketi Hertz ile yaptığı anlaşma nedeniyle Tesla hisselerindeki artış nedeniyle keskin bir artış gördü.
 
Bu haftanın başlarında Tesla hisseleri, şirket tarafından 2021 boyunca yaklaşık 1milyon elektrikli aracın teslim edildiğini gösteren bir raporun ardından yükseldi. Musk'ın değerinin çoğu Tesla ve SpaceX'te sahip olduğu hisselerinden kaynaklanıyor ve net değerini oynak hale getiriyor ve piyasa dalgalanmalarına maruz kalıyor. Amazon'un kurucusu ve Forbes sıralamasında Musk'ın yakın rakibi Jeff Bezos, 196 milyar doların üzerinde gelirle üçüncü sırada yer alıyor.
 
 
>