e-Devlet'e giriş nasıl yapılır? e-Devlet şifresi nasıl alınır?

e-Devlet%E2%80%99e+giri%C5%9F+nas%C4%B1l+yap%C4%B1l%C4%B1r?+e-Devlet+%C5%9Fifresi+nas%C4%B1l+al%C4%B1n%C4%B1r?
ABONE OL

Koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok kamu hizmeti ülkenin dijital portalı 'turkiye.gov.tr' adresinden verilmeye başlandı. e-Devlet şifreniz ile girdiğiniz sistemde birçok işlemi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Peki, e Devlet şifresi nasıl alınır?

Hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin, öne sürdükleri kişi olduklarının doğrulanması için e-Devlet şifresi alması gerekmektedir. e-Devlet şifresi alan vatandaşlar, cep telefonlarından işlemlerini kolaylıkla halledebilirler.
 
e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
 
e-Devlet şifresi nasıl alınır? sorusu son dönemde yoğun ilgi görüyor. Hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin, öne sürdükleri kişi olduklarının doğrulanması için şifre alınması gerekmektedir. Kimlik doğrulama için farklı araçlar kullanılabilir: Kullanıcı adı ve parola, e-posta ve parola vb. e-Devlet Kapısı, kimlik doğrulama için Kimlik numarası ve şifre, e-imza, mobil imza, T.C. Kimlik Kartı kullanır.
 
e-Devlet şifresi almak için ise yapacağınız işlem şöyledir; şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, hakim ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izin kartı) ibraz edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.
 
Aldığınız şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. 
 
e-Devlet'e Giriş Nasıl Yapılır?
 
Koronavirüs nedeniyle son dönemde kullanımı artan e-Devlet'e nasıl girileceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor.
 
e-Devlet sistemine giriş yapmak için ilk olarak, www.turkiye.gov.tr adresine tıklayabilirsiniz. Bu adresten e-Devlet Kapısı uygulamasını seçip,daha sonra e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
 
 
İnternet Bankacılığı İle e-Devlet Giriş Nasıl Yapılır?
 
İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris sayfasında müşterisi olduğunuz bankanın İnternet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra tekrar bir şifreye ihtiyaç duymadan doğrudan e-Devlet Kapısı'na giriş yapabilirsiniz.
>