Dünyanın en küçük arabasıyla ülkeyi turladı!

Bir adam, saatte 40 kilometre en yüksek hıza sahip dünyanın en küçük arabasında İngiltere'nin uzunluğunu kullanıyor. Dünyanın en küçük arabasıyla ülkeyi kat etti. Üç tekerlekli aracın en yüksek hızı saate 40 kilometre olduğu için bu biraz zaman aldı.

D%C3%BCnyan%C4%B1n+en+k%C3%BC%C3%A7%C3%BCk+arabas%C4%B1yla+%C3%BClkeyi+turlad%C4%B1%21;
ABONE OL
31 yaşındaki Alex Orchin, John O'Groats'tan yola çıktı ve sonunda Land's End'e ulaştı: bin 400 kilometre yol kat etti. 
 
Ve bunu Peel P50'de başardı. Sadece 134 santimetre uzunluğunda, 98 santimetre genişliğinde ve 100cm yüksekliğinde.
 
Üç haftalık hedefine ulaştı ve bu süreçte Muhtaç Çocuklar için 8 bin sterlin topladı. P50'ler ilk olarak 1960'larda Man Adası'nda üretildi ve 2010'da Guinness Dünya Rekorları tarafından şimdiye kadarki en küçük üretim arabası seçildi.
 
 
Alex, üç yıl önce, eski Top Gear sunucusu Jeremy Clarkson'ın otomobil şovunda bir tane kullandığını görünce takıntılı hale geldikten sonra Galler'deki bir sahibinden satın aldı.
 
Kendi arabası 2017'de tescil edildi, ancak orijinal tasarıma dayanıyor.
 
Doğu Sussex'teki Wivelsfield'den Alex, "Böylece Land's End'e ulaştık.
 
 “Gerçekten burada olduğumuza inanamıyorum ve hava rüzgârlı! İşaret direğine park ettiğimizde, arabanın uçacağını düşündüm.”
 
 
Peel P50, John O'Groats'tan ayrıldığımızdan beri çok fazla yol kat etti, o küçük arabanın bunu başardığına inanamıyorum. Ne büyük bir başarı.
 
“Ziyaret ettiğimiz tüm yerler, tanıştığımız insanlar, davet edildiğimiz yerler, en dikkat çekici deneyimdi. Şimdi bittiği gerçeği sadece garip geliyor.”
 
“Bu yolculukta bize destek olan herkese teşekkür ederiz. GoFundMe'ye bağış yapanlara ve bizzat bağış yapanlara teşekkür ederiz.”
 
“Bu yolculukta tanıştığımız herkese teşekkür ederim. İnanılmazdı.”
 
>