Dünyada kimin ne kadar doğal gaz stoğu var?

Uzmanlar, Putin'in vanaları kapatması durumunda Biden'ın Avrupa'nın gaz talebini değiştirme teklifinin 'fiziksel olarak mümkün olmadığını' söylüyor çünkü dışarıda yeterli gaz yok.

D%C3%BCnyada+kimin+ne+kadar+do%C4%9Fal+gaz+sto%C4%9Fu+var?
ABONE OL
Uzmanlar, Vladimir Putin'in arzı kesmesi halinde Başkan Joe Biden'ın Avrupa'nın doğal gaz arzını artırma planının işe yaramayacağından endişeliler.
 
Diğer ulusların ve şirketlerin bu açığı nasıl kapatabileceği belirsiz.
 
Dünyanın üçüncü büyük doğal gaz üreticisi olan Katar, kapasiteyle çalışıyor ve Asyalı müşterileriyle sözleşmelerini yerine getirmek zorunda.
 
Beyaz Saray, çeşitli seçeneklere baktıklarını söyleyerek endişeleri küçümsedi.
 
Beyaz Saray ayrıca, endüstri rekor karlar elde ederken, Putin'in Rusya'nın doğalgazdan elde ettiği gelir akışını kesmeyeceğini savunuyor.
 
Sorunu birleştirmek: Avrupa gaz rezervleri rekor seviyede düşük.
 
Biden yönetimi, Ukrayna'nın işgali durumunda Rusya'nın Avrupa'ya enerji ihracatını kesmesi durumunda acil durum planları hazırlıyor.
 
ABD, Rusya'nın arzı kesmesi durumunda Avrupa'nın yeterli arza sahip olmasını sağlamak için Orta Doğu, Asya ve Kuzey Afrika'daki enerji üreticileriyle birlikte çalışıyor.
 
Avrupalı müttefikler, Putin'in ABD'nin taahhüt ettiği herhangi bir ekonomik yaptırıma misilleme olarak tedarik zincirlerini keseceğinden endişeliler.