Dünyaca ünlü oyuncu Will Smith ABD başkan adayı oluyor: Makamın derlenip toplanmasını bekliyorum

D%C3%BCnyaca+%C3%BCnl%C3%BC+oyuncu+Will+Smith+ABD+ba%C5%9Fkan+aday%C4%B1+oluyor:+Makam%C4%B1n+derlenip+toplanmas%C4%B1n%C4%B1+bekliyorum
ABONE OL

Netflix'de Değişiklik Yap: ABD'de Eşitlik Mücadelesi dizisiyle şu sıralar gündeme gelen dünyaca ünlü oyuncu Will Smith ABD başkanı adayı olabileceğini açıkladı. Smith açıklamasında, 'Müslümanlarla ilgili söyledikleri bu çılgınca şeyleri söylemeye devam ederse beni siyasete girmeye zorlayacaklar.' dedi.

Will Smith katıldığı bir programda ileride ABD başkan adayı olmayı düşünebileceğini söyledi. Smith bu kararından Müslümanlara yönelik skandal ifadelere dikkat çekerek "İnsanlar haberlerde Müslümanlarla ilgili söyledikleri bu çılgınca şeyleri söylemeye devam ederse beni siyasete girmeye zorlayacaklar." dedi.
 
Independent Türkçe'de yer alan habere göre, iki kez En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü'ne aday gösterilen ünlü oyuncu Will Smith dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
 
Will Smith pazartesi katıldığı bir podcastte ileride "bir noktada" başkan adayı olmayı düşünebileceğini söyleyerek siyasi emellerinden bahsetti.
 
Smith, "kesinlikle" bir fikri olduğunu ve insanlar arasındaki anlayışı geliştirmenin yanı sıra toplumsal uyum ihtimaline de inandığını söyledi.
 
"İster sanat alanında kalarak ister bir noktada siyasete yönelik girişimler yaparak, payıma düşeni kesinlikle yapacağım, " diye ekledi.
 
Siyah Giyen Adamlar'ın (The Man in Black) 4 Grammy ödüllü yıldızı, ABD'de Siyahi biri olarak büyüme deneyimlerini de paylaşarak z- kelimesinin kendisine en az 5 kez dendiğini söyledi.
 
"Bu hakarete muhtemelen 5-6 kez maruz kalmışımdır. Neyse ki, bunu bana söyleyen zeki bir insan hiç olmadı" dedi.
 
Irkçıların ve ırkçılığın aptalca olduğu izlenimiyle büyüdüm, bunlarla baş etmek kolaydı. Onlar bu denli tehlikeliyken daha zeki olmak zorundaydım. Bir ırkçının gözlerinin içine baktığımda zeka emaresi namına hiçbir şeye rastlamadım.
 
Oyuncu, kariyerinin başında daha çok sistemik ırkçılığa rastladığını ve "cehaletle kötülük arasındaki farkın" dikkatini çektiğini söyledi.
 
Smith şunları söyledi:
 
Neyse ki cehalet bariz kötülükten daha yaygın. Eğitim ve anlayış sürecinin ırkçılığın maalesef ülkemizin kumaşına işlemiş daha tehlikeli ve zor yönlerini hafifletebileceği konusunda da hep ümitli oldum.
 
Smith şu sıralar yeni Netflix dizisi Değişiklik Yap: ABD'de Eşitlik Mücadelesi'ni (Amend: The Fight For America) tanıtıyor.
 

Kaynak: Akşam

>