Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en kötü filmi!

1978'de Tüm Zamanların En Kötü Elli Filmi adlı bir kitap yayınlandı. Valley of the Dolls ve Robot Monster gibi sinemaya karşı işlenen suçları listeledi, ancak yazarları Harry Medved ve Randy Dreyfuss, bunun geldiği yerde çok daha fazla film olduğunu biliyorlardı.

D%C3%BCnya+tarihinin+gelmi%C5%9F+ge%C3%A7mi%C5%9F+en+k%C3%B6t%C3%BC+filmi%21;
ABONE OL

Kitabın arkasına, okuyucuların doldurmaya ve kendilerine geri göndermeye davet edildiği bir öneri sayfası eklediler. Bu oy pusulalarının yaklaşık 400'ünde sadece bir film vardı: ‘Plan 9 From Outer Space’. Daha çok Ed Wood olarak bilinen Edward D Wood Jr tarafından yazılan, yönetilen film, küçük bir kasaba mezarlığında cesetleri dirilterek ABD'yi uçan dairelerle dolaşan uzaylılar hakkında ucuz bir bilim-kurgu filmidir.

1957'de Los Angeles'taki galasından sonra sinemalarda neredeyse hiç görülmedi, ancak 1961'de gece geç saatlerde televizyonda gösterilmeye başladığında, uykusuz izleyiciler bunun sıradan bir kötü film olmadığını fark ettiler. The Routledge Companion to Cult Cinema'nın yardımcı editörü Jamie Sexton, BBC Culture'a verdiği demeçte, "Bir filmi bir yandan kötü ve sıkıcı, diğer yandan diğer filmi kötü ve eğlenceli yapan şeyin özünü saptamak zor," diyor.

“Ancak yine de eğlenceli olmayan filmler, filmsel gelenekleri muhteşem bir şekilde karşılamada başarısız olma eğilimindedir. Komik olan şey, hırs ve başarı arasındaki boşluktur." ‘Plan 9 From Outer Space’ sadece kötü bir film değil, aynı zamanda bir filmde yapılmaması gerekenlerin el kitabıdır. Çoğu, diyaloğun sıkıcı bir şekilde tekrarlandığı veya istemeden komik olduğu uzun, sahneli, geveze sahnelerden oluşur.

>