SON DAKİKA
Hava Durumu

Dişçiye giden balık!

Kirpi balığının endişeli sahibi, tüyler ürpertici prosedürü gerçekleştirmeden önce su kabını hafif bir anestetik solüsyonla doldurarak onu sakinleştiren veterinerlere yaratığı koşturdu.

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2022 19:05
Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2022 19:05
https://www.abcgundem.com
Dişçiye giden balık!

Bir kirpi balığı, dişleri yiyemeyecek kadar uzadıktan ve onu açlıktan ölme riskiyle karşı karşıya bıraktıktan sonra, dişlerini ikiye kesmek için bir hayvan dişçisine koşturuldu. Goldie kirpi balığı kilo veriyordu ve 64 yaşındaki endişeli sahibi Mark Byatt, onu veterinere götürdü, onlar da su kabını hafif bir anestezi solüsyonla doldurarak onu sakinleştirdiler. Uzman hayvan diş hekimleri daha sonra, yemek yemesine izin vermek için 1 inçlik dişlerini hafifçe kesmek için özel bir testere kullandı. Balığın sert kabuklu diyeti genellikle doğal olarak dişlerini gıcırdatır ama nedense Goldie için değil. Bay Byatt şimdi beş yaşındaki Goldie'nin eve dönmesi ve tekrar normal şekilde yemesi için "heyecanlanıyor".

Kent, Snodland'daki Linnaeus'a ait Sandhole Veterinerlik Merkezi'nden Vet Daniel Calvo Carrasco şunları söyledi, "Kirpi balığı dişleri gaga olarak bilinir ve yaşamları boyunca sürekli büyürler. “Düzenli olarak sert kabuklu yiyeceklerden oluşan diyetlerinde yıprandıkları için genellikle doğal olarak kısa tutulurlar, ancak bu yiyecekler ev ortamında sağlanırken, diğer tank arkadaşları gibi onları yemeye açık değildir.” Veteriner hemşire Debbie Addison, Goldie'yi kurumasını önlemek veya balon balığının şişip aşırı derecede şiştiğini görebilecek bir savunma mekanizmasını tetiklemesini önlemek için nemli bir havluya sardı.

Daniel şunları ekledi "Debbie, Goldie'yi fazla kurumasını önlemek için nemli bir havluyla tutmayı başardı ve aynı zamanda vücudunu şişirmek ve omurgalarını harekete geçirmek için savunma mekanizmasını tetiklerse korunmasını sağladı. Anestetik sudan çıktığım o kısa süreler sırasında, üst gagasını kesmek ve boyunu yarı yarıya azaltmak için bir diş çapağı kullanabildim.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.