Diplomalı Ninja!

Diplomal%C4%B1+Ninja%21;
ABONE OL

Genichi Mitsuhashi adlı adam, dünyanın ilk diplomalı ninjası oldu. Hayatını ninjalığa adayan ve bu şekilde bir yaşam tarzı süren Genichi, tarihe geçti...

Japonya'da bulunan Mie Üniversitesi’nde her yıl sadece 3-4 kişinin girebildiği ninja programına katılan Genichi Mitsuhashi, bir ilke imza attı. Ninja tarihiyle ilgili sayısız kitap okuyan ve ninjalar gibi gündüz tarla işleriyle uğraşan adam, üniversitenin zorlu eğitiminden başarıyla mezun oldu.

45 yaşındaki Genichi, böylece ninjalık diploması alan ilk kişi oldu. Kung fu ve Shorinji Kempo adlı Japon savaş sanatını da öğrenen Mitsuhashi, bir yandan da ninjalık doktorası yapıyor.

Ninjaların ana yurdunda Genichi’nin eğitim aldığı Mie Üniversitesi, 2017 yılında dünyanın ilk ninja araştırmaları merkezini kurup bir yıl sonra da lisanüstü programa öğrenci kabulüne başladı. Okul, Tokyo’nun 350 kilometre güneybatısında dağ ve ormanlarla çevrili bir bölgede bulunuyor ve burası tarihte ninjaların anayurdu olarak kabul ediliyor. Okula yurt dışından da büyük talep olmasına karşın öğrenci kabulü oldukça zor.

>