'Delikanlıysan çık ortaya!'

%E2%80%99Delikanl%C4%B1ysan+%C3%A7%C4%B1k+ortaya%21;%E2%80%99
ABONE OL

Kendisi gibi işitme engelli genci boğazına bıçak dayayarak feci şekilde döven 'Delikanlı' lakaplı Fırat K. bu anları soyal medyadan yayınladı. Kan döndüren görüntüler Türkiye'yi ayağa kaldırırken, 'Delikanlıysan çık ortaya' tepkileri geldi.

Aydın'da yaşayan işitme engelli Engin E., 'Delikanlı' lakaplı Fırat K'nın 'Hediyelik eşya işinde çalışır mısın?' teklifi üzerine İzmit'e geldi. Hediyelik ürünlerin satışını gerçekleştiren Engin E., Fırat K. ve yanında bulunan arkadaşları ile bir dağ evine gitti. Burada iddiaya göre Fırat K. ve arkadaşları, Engin E.'yi darp etmeye başladı. Fırat K., elindeki bıçağı işitme engelli Engin D'nin boğazına dayadığı haldeki çekilen görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. 
 
 
Engin E'nin ise işaret dilini kullanarak darp edildiği anları anlattığı görüntüsü, sosyal medya kullanıcıları tarafından "#FıratDelikanlıTutuklansın" hashtagi ile paylaşıldı. Kan donduran görüntülere, "Delikanlıysan çık ortaya Fırat" yorumları yapıldı. Kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çeken görüntüler, büyük yankı uyandırdı. Engin E. şikayetçi olurken, Fırat K.'nin kayıplara karıştığı öğrenildi. Polis ekipleri olaya karışan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.
 
>